У Сумському районі селяни звинуватили головиху в газовій ізоляції
Жителі села Залізняк Сумського району зібралися на віче, на якому висловили недовіру голові Верхньої Сироватки Аллі Александровій. Причина обурення громади в тому, що у їхньому населеному пункті досі немає газопроводу, пише СпецКор.
Ще у 2013 році люди створили добровільне товариство, яке уклало договір з підрядною організацією ТОВ «Онікс», яка провела роботи на суму 2,2 млн гривень. Для завершення будівництва газопроводу з Держбюджету виділили приблизно 1,3 млн гривень, і близько 300 тисяч гривень із районного. Крім цього, кожен житель села вклав по 10 тисяч гривень власних коштів на газифікацію.
Наразі роботи у селах призупинені, адже для їх продовження потрібно оформити земельні ділянки під газопровід. Мовляв, жінка планує укласти угоду з ПАТ «Сумигаз», який виконає роботи по прокладанню і пустить газ. Натомість, газопровід є власністю ТОВ «Онікс» і перейде у власність сільської ради тільки після оплати повної суми згідно угоди та протягом 2-х років після завершення будівництва.
Селяни переконані, що усі старання голови марні, адже ПАТ «Сумигаз» ні за яких обставин не зможе завершити розпочаті «Оніксом» роботи. Жителі Залізняка занепокоєні, що гроші, які були виділені повернуться до бюджету, адже роботи потрібно виконати до кінця 2016 року. І чи буде виділено повторно сума для добудови невідомо.
“Я теж хочу, щоб у селі був газ, але “Онікс” не може проводити роботи, бо не має на це дозвільних документів. Я максимально все роблю, щоб допомогти людям вирішити їхні проблеми. Я оперую документами та йду назустріч громаді, натомість чую лише критику”, – зазначає Верхньосироватський сільський голова Алла Александрова.
Голова правління ПАТ «Сумигаз» Костянтин Тацький досі не прокоментував ситуацію.
За словами керівника патронатної служби голови Сумської РДА Сергія Шкарупи, голова сільради відкликала технічні умови, що змусило виконавця зупинити роботи.
“Тепер газу вже не буде в людей. Гроші повернутися в Держбюджет і навряд чи після цього Київ ще виділить їх. А на районний бюджет теж розраховувати не варто, бо почалася децентралізація і найсильніші села відійшли, тому в нас вистачить дірок”, – говорить посадовець.