З очільниці Глухова хочуть стягнути 140 тисяч грн
Глухівський міськрайонний суд відкрив провадження у справі за позовом Шосткинської місцевої прокуратури Сумської області в інтересах держави, зокрема Глухівської міської ради і комунального підприємства «Глухівське бюро технічної інвентаризації» про стягнення шкоди, завданої внаслідок незаконного звільнення працівника.
Так, Шосткинською місцевою прокуратурою встановлено, що розпорядженням виконуючого обов’язки Глухівського міського голови Олени Демішевої 14.09.2017 Новикова О.В. звільнено з посади начальника комунального підприємства «Глухівське бюро технічної інвентаризації» на підставі п. 2 ст. 36 Кодексу законів про працю України.
Пан Новиков оскаржив розпорядження у Глухівському міськрайонному суді, який задовольнив позовні вимоги, поновивши його на посаді. Виконуюча обов’язки мера секретар міської ради Олена Демішева подала апеляцію, але вказане рішення було залишене без змін.
Комунальним підприємством «Глухівське бюро технічної інвентаризації» О. В. Новикову було виплачено 139,9 тис. грн, включаючи фактично перераховану заробітну плату за час вимушених прогулів, податок та єдиний соцвнесок.
Прокуратура вважає, що вказане свідчить про наявність причинно-наслідкового зв’язку між розпорядженням в. о. мера та стягненням з комунального підприємства майже 140 тис. грн, а нанесені підприємству збитки має компенсувати особисто Олена Демішева.
У Глухові це вже другий випадок за останній час, коли секретарку міськради, котра, крім того, постійно заміняє відсутнього мера Мішеля, змушують повернути з власної зарплати гроші, які були втрачені через її незаконні розпорядження. Нагадаємо, рік назад, у листопаді 2018 р., суд також визнав Демішеву винною в незаконному звільненні з посади начальника УСЗН Лариси Громак і присудив повернути приблизно 31 тис. грн (саме стільки управління виплатило пані Громак за вимушені прогули). В. о. мера програла апеляцію, рішення суду вступило в законну силу, було відкрите навіть виконавче провадження. Наскільки відомо, Олена Демішева попросила суд надати їй розстрочку через скрутне матеріальне становище, наявність двох малолітніх дітей та ін. Але все вирішилось дуже просто: новопризначений начальник УСЗН Руслан Павленко… відкликав виконавчий лист. Тобто він фактично заявив, що управління соцзахисту не потребує цих грошей. Так людина з найближчого оточення мера Мішеля, незамінний представник у судах у всіх справах Терещенка і Демішевої, один із верхівки «фантастичної команди» розчерком пера врятував бойову подругу від матеріальних трат.
Чи не буде така ситуація і з БТІ? Адже засновником цього комунального підприємства є міська рада. Тобто Олена Демішева і член виконкому Руслан Павленко мають усі важелі впливу на директора. Припустімо, що суд і в цьому випадку задовольнить позов прокуратури і змусить в.о. мера сплатити на користь БТІ 140 тисяч гривень. Але чи не відмовиться від цих грошей керівник комунального підприємства?
З таким питанням журналісти звернулись до директора Глухівського бюро технічної інвентаризації Сергія Валька. За його словами, у разі отримання рішення суду він має намір винести це питання на розсуд колективу. «Наше підприємство знаходиться на госпрозрахунку, кожен працівник, як бджілка, робить свій внесок. Тому я нічого не буду вирішувати за їхніми спинами. 140 тисяч для нашого БТІ це значна сума. Тому будемо вирішувати всім колективом, відмовлятись від них у разі надходження виконавчого листа чи ні», – прокоментував він. Отже, чекаємо рішення суду.
Нагадаємо, за 2018 рік Олена Демішева задекларувала 106 тис. грн зарплати і 10 тис. грн соцдопомоги, її чоловік – більше 1 млн грн доходів від підприємницької діяльності.