Поліція затримала групу людей, які повинні постачати металеві конструкції для будівництва лінії оборони на Сумщині
Фігуранти пропонували потенційним покупцям за вигідними цінами придбати металеві вироби. З потерпілими вони укладали в електронній формі договори про поставку продукції за повною та частковою передплатою. Після отримання коштів, шахраї переставали виходити на зв’язок. Встановлено, що фігуранти привласнили кошти та не здійснили постачання металопродукції, яка призначалася для зведення фортифікаційних споруд на лінії фронту на Сумщині.
У рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 5 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, слідчі та оперативники карного розшуку Нацполіції задокументували злочинну групу, учасники якої організували продаж неіснуючої металопродукції.
Для виконання злочинної схеми організатор злочину купив товариство з обмеженою відповідальністю з основним видом діяльності «оптова торгівля металами та металевими рудами». Відтак фігуранти отримали повний пакет документів з печаткою, фінансовим мобільним номером телефону, банківськими ключами, доступом до електронної скриньки та банківськими рахунками.
При цьому директор такого підприємства призначався фіктивно та підприємницькою діяльністю не займався. Зате «працівники» фірми через інтернет активно пропонували підприємцям придбати металеві вироби за цінами, нижчими за ринкові та запевняли, що мають в наявності весь асортимент металопродукції.
Після обговорення деталей «менеджери з продажу» укладали з покупцями в електронній формі договори про доставку товару за повною та частковою передплатою. Таким чином потерпілі перераховували гроші за неіснуючу продукцію, позаяк були певні у законності укладених договорів про придбання.
Після отримання грошей фігуранти зникали. Встановлено, що за вісім місяців шахраї привласнили майже чотири мільйони гривень, зокрема одне із замовлень стосувалося будівництва фортифікаційної споруди у Сумській області.
Викрили та затримали підозрюваних оперативники Департаменту карного розшуку спільно зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Поліцейські провели 10 обшуків за місцями проживання фігурантів та вилучили флеш накопичувачі, ноутбуки, мобільні телефони, банківські карти, а також трудові книжки, анкети та «чорнові» записи.
Наразі організатору злочину та двом його пособникам слідчі Нацполіції вже оголосили про підозру. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років в’язниці з конфіскацією майна. Слідчі дії тривають.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ