Пообідав і закусив тарілкою. Сумчани розробили лінійку їстівного посуду (відео)
Стаканчики, тарілки, соломинки для напоїв – усе це зі звичайних інгредієнтів. Утім, є й секрет – спеціальний рецепт, який дозволяє виробам витримувати високі температури.
І хоча це більше нагадує пекарню, утім, так виглядає лабораторія на кафедрі харчових технологій СНАУ.
Інгредієнти – традиційні: борошно, яйця, цукор та вода. Їх зможе знайти в себе на кухні будь-яка господиня. Уся справа – в дозуванні, говорять молоді вчені.
Такою розробкою молоді вчені намагаються вирішити проблему сміття та популяризувати здорову, їстівну альтернативу пластиковому посуду. Окремо мають рецепт для посуду, який призначений для гарячих страв, окремо – для холодних. Відповідно посуд витримує протягом 10 хвилин 20 та 95 градусів.
“Ми заварювали чай і дослідили, що протягом 10 хвилин стаканчик витримав. Паличка для перемішування також. Палочка залишилася хрусткою і стаканчик залишився міцним і не передав чаю сторонніх присмаків та запахів. За бажанням можна з’їсти цей посуд після використання. Або викинути у компост для того, щоб утворилися добрива”, – розповів доцент кафедри харчових технологій СНАУ Дмитро Бідюк.
Аби переконатися у цьому на власні очі, Спецкор провів невеличкий експеримент. Заливаємо в їстівний стаканчик окріп та готуємо чай. Даємо чаю настоятися та дивимося результат.
Також вчені планують розробити посуд різних кольорів. Для цього вже спробували домішувати в тісто какао та активоване вугілля.