Позапланова перевірка діяльності Інституту луб’яних культур у Глухові виявилась безплідною, працівники у відчаї
На звернення колективу Інституту луб’яних культур НААН від 26 червня 2024 наукову установу відвідав віцепрезидент апарату Президії, академік НААН Роїк Микола Володимирович та провів робочу зустріч з трудовим колективом. Він наголосив про важливість виходу установи з кризової ситуації.
Натомість, національною академією аграрних наук України з метою об`єктивної перевірки фактів, наведених у листі працівниками лубінститу була створена спеціальна комісія. Втім, результати позапланового контролю не принесли дієвого результату, про що йдеться на сторінці наукової установи:
“Так склалося, що саме на День Конституції України припав “останній день роботи” комісії з проведення позапланової перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності Інституту луб’яних культур НААН. Хочемо всім нагадати, що у нашій Конституції визначено, що Україна є правовою державою, яка ґрунтується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав i свобод, верховенства права, дотримання закону, вона забороняє дискримінацію. Конституція України зорієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Але, НАЖАЛЬ, в нашому випадку це лише гарні слова.
Звітувати нам перед вами немає про що!!!! Комісія та перевірка залишилися на папері у вигляді наказу про створення!!!!! Відбулися лише візитом віце-президента апарату президії НААН. Ось вам і верховенство ПРАВА і дотримання ЗАКОНУ!”, – зазначають працівники.
Нагадаємо, колектив Інституту лубʼяних культур НААН занепокоєний кризовою ситуацією, що склалася в установі та може призвести до її повного знищення, йдеться у зверненні працівників до громадськості.
В ІЛК зазначили, що науково-кадровий потенціал інституту в значній мірі втрачений. За останній рік звільнилось сім науковців, серед яких два кандидати та один доктор наук та низка провідних спеціалістів, що забезпечували стабільну життєдіяльність установи.
«Основною причиною цих звільнень стали, на наш погляд, штучно створені умови з суттєвої заборгованості і затримки з виплати заробітної плати. На сьогоднішній день окремим співробітникам інституту не сплачено заробітну плату за 12 місяців, а сумарна заборгованість всім співробітникам складає більше 4 млн грн», — йдеться у зверненні.
В інституті стверджують, що ресурсне забезпечення та матеріально-технічна база закладу знаходяться в критично незадовільному стані, що негативно впливає як на якість проведення наукових досліджень, так і господарську діяльність.
В ІЛК заявили, що посівна 2024 року фактично зірвана. Станом на 30 травня з 1026 га ріллі було засіяно близько 100 га (без внесення добрив). Причини труднощів пояснюються військовим станом, можливим наступом росії та іншими зовнішніми факторами.
«3 боку різних бізнесових структур йде шалений тиск на Інститут з вимогою передачі під різним приводом як насіння колекційних зразків лубʼяних культур, так і сортів, які є обʼєктами майнового права інтелектуальної власності Інституту. Напруга в Інституті висока, колектив знаходиться на межі відчаю. За чесних і прозорих умов діяльності колектив готовий плідно працювати для розбудови галузей льонарства і коноплярства задля скорішої нашої Перемоги та післявоєнної відбудови України», — зазначили в ІЛК.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ