Працівників обласної психлікарні звільнять вже з 1 вересня
В першу чергу, це стосується технічного персоналу.
У №21 від 26 травня в інтерв’ю газеті «Роксолана» начальник структурного підрозділу КНП СОР «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» в місті Охтирка Олександр Середа повідомив про те, що працівникам медзакладу постійно затримують виплату заробітної плати. Тепер же проблема набрала більш кардинальних обертів – планується значно зменшити колектив.
30 червня офіційно попередили про скорочення, і вже з 1 вересня цього року люди отримають накази про звільнення. Щоб розібратися, чому склалася така ситуація, журналісти звернулися за поясненнями до першого заступника директора «Сумської обласної клінічної спеціалізованої лікарні» Сергія Супруна:
– У результаті реструктуризації, підрозділ КНП СОР «Обласна клінічна спецлікарня» в 2020 році територіально розмістили в місті Охтирка по вулиці Сумській, 55. І з того моменту на території села Кудряве (Високе) фактично припинили використовувати колишню психлікарню, пацієнтів там не залишилося, але кількість працюючих не змінилася. Обслуговувати об’єкт продовжували 10 сторожів і завгосп. Кожного місяця потрібно витрачати 80 тисяч гривень бюджетних коштів на заробітну плату лише цим одинадцятьом. Персонал, який де-факто не брав участі в життєдіяльності закладу, але отримував кошти, став одним із каталізаторів фінансових проблем, які відчували на собі всі співробітники – заборгованість по зарплаті могла тривати місяцями. Звісно, потрібно було шукати вихід із ситуації – проводити оптимізацію.
– Тобто, під скорочення потраплять в основному технічні працівники?
– Так. Ті, хто потрібен для лікувального процесу, залишаться працювати. З іншими, а це 47 посад і 32 фізичні особи, доведеться розірвати трудовий договір.
– В такому скрутному становищі, коли державного забезпечення не вистачає не тільки на заробітні плати працівникам, але і на щоденні потреби закладу, настільки нам відомо, лікарні допомагають небайдужі охтирчани. Зокрема, «Роксолана» вже писала, що благодійний фонд «Меліос» відремонтував службовий транспорт для охтирського підрозділу. Виходить, що функції держави беруть на себе активні громадяни?
– З одного боку, жаль, що держава не в змозі стовідсотково покрити всі необхідні витрати, а з іншого – мене особисто вражає та захоплює, що в нашому суспільстві є люди, які не стоять осторонь. Співзасновники благодійного фонду «Меліос» Андрій Броварник, Андрій Безрук та Олексій Стеценко постійно та дуже суттєво підтримують Сумський та Охтирський підрозділи нашої лікарні. Нещодавно представники фонду «Меліос» зробили ще один неймовірно важливий вчинок: подарували два автомобілі «Шкода-Фабіа», на яких мультидисциплінарні бригади лікарів приїжджають до хворих додому для надання необхідної допомоги. Завдяки цьому заклад, по-перше, економить кошти на пальному, витрати якого стали меншими. По-друге, лікарям було не комфортно їздити на «Газелі» та «УАЗі», а від цього також залежить якість надання медичної допомоги. Щиро вдячні Андрію Броварнику, Андрію Безруку та Олексію Стеценку