Правила встановлення конкретних великих і дрібних фінансових цілей
Фінансова ціль – життєве прагнення, котре повинно бути у кожної сучасної людини. Правила формування фінансові цілі. Які обов’язкові характеристики вони повинна мати
Правила встановлення фінансових цілей та їх досягнення
Фінансова ціль – те, що спонукає людину тримати гроші та боротися зі спокусою їх витратити. Економити без конкретної мети – безглуздо. Відмова від деяких задоволень для досягнення великої цілі – ось де насправді проявляється сила волі і характер. Дотримуючись основних принципів постановки та перевірки фінансових цілей, можливо правильно розставити пріоритети і швидко досягти будь-якої мети.
Якою повинна бути ціль
Визначаючи цілі, важливо записувати їх на папері. Адже, що не записано, того не існує. Зафіксувати можна будь-що. Людина може зафіксувати навіть найбожевільнішу мету «виграти джекпот в Elslots».
Основні фінансові цілі повинні відповідати загальним життєвим цілям, що відображають цінності та переконання людини. Вони повинні мати наступні характеристики:
- Конкретність: ціль можливо описати числами. Важливо обирати критерії, які відповідають потребам. Наприклад, якщо є бажання купити авто, варто описати об’єм двигуна, витрати палива, коробку передач та ін. У разі бажання розвитку бізнесу можна вписати на папері бажану площу виробничих приміщень, кількість клієнтів та ін. Все, що не описане конкретними числами, не є ціллю;
- реалізованість: ціль можна уявити та розкласти на конкретні дії. Важливо мати чіткий план досягнення;
- обмеженість: рекомендується ставити лише пару чітких цілей на тривалий період. Це допомагає сконцентруватися на головному та уникнути розпорошеності;
- визначеність у часі: допомагає уникнути відкладання досягнення бажаного і змушує діяти сьогодні й зараз.
Правильне ставлення до фінансів – ключова складова благополучного життя кожної сучасної людини. Фінансова грамотність сприяє забезпеченню стабільності та гарантує благополуччя сьогодні і завтра. Для досягнення фінансових цілей важливо поставити перед собою чіткі та ефективні завдання, які відповідають принципам розумної, думаючої людини. Варто визначити пріоритетні напрямки і розробити стратегії для їх втілення.
З метою забезпечення фінансової стабільності важливо раціонально розпоряджатися грошима, інвестувати та уникати боргів. Швидше досягти цілей допомагає використання фінансових інструментів:
- Особистий бюджет;
- контроль над витратами;
- розробка планів пенсійного забезпечення тощо.
Навчання на власних помилках та приклад людей, які вже досягли фінансових цілей може стати джерелом нових ідей та стимулу досягнення успіху.