Представниці Сумщини стали делегатами Національного з’їзду жінок України
Тисячі жінок із усієї України провели Національний з’їзд у Києві. Вони порушували питання дитинства і материнства, обговорювали законопроекти, що вносяться депутатами у цьому напрямку, говорили про освітню реформу, виїзд молоді за кордон тощо.
Сумщину на з’їзді представляли 10 жінок, що працюють у різних галузях. Співголова Національної платформи «Жінки за мир», Заслужений працівник освіти України, представниця ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Тамара Іщенко виступала перед присутніми стосовно питань освіти.
«У вересні 2017 року був проголосований і підписаний законопроект, який поклав початок освітній реформі. З цього часу пройшло півроку, але він так і залишається топ-темою обговорень. Усіх хвилює термін навчання, доступність і якість освіти. Викликає глибокі сумніви бажання влади кардинально все змінити, сліпо копіюючи чужий досвід, не аналізуючи ситуацію, яка склалася в останні роки в Україні», – наголосила Тамара Іщенко.
На її переконання, однією з найбільш неприйнятних новацій реформи стало введення 12-річного терміну навчання, за яким здобуватимуть освіту вже цьогорічні першокласники. «Ніяких підстав вводити цю норму не було, – вважає представниця Сумщини. – Якщо немає коштів на колесо для шкільного автобуса, на повноцінне якісне харчування дітей, то не зрозуміло, де вони можуть взятися на повноцінний старт реформи?! Зазначу також, що згідно з рішенням Уряду від 2 лютого 2011 року, безкоштовне харчування надавалося дітям 1-4 класів, незалежно від фінансового стану їхніх сімей, а нинішня влада скасувала цю норму для дітей не пільгових категорій через відсутність бюджетних коштів».
Говорили учасниці з’їзду й про інші аспекти сучасного життя в Україні. Вони висунули уряду вимоги, які підтримують мільйони жінок нашої країни, – прийняти комплексну програму по захисту дітей і сімей з дітьми, а також скасувати пенсійну реформу і реформи охорони здоров’я і освіти. Також жінки запропонували урядовцям негайно звільнити Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, Міністра соцполітики Андрія Реву і Директора інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича.
Серед іншого учасниці прийняли резолюцію – «Жіночий мирний план». Це дорожня карта дій, необхідних для досягнення миру в Україні, забезпечення стабільності і розвитку освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, підприємництва та міжнародних відносин.
Представниці Сумської делегації взяли участь в акції «Подаруй весну і турботу», підготувавши 30 подарунків для жінок «сірої зони».