Президент ФК «Суми» Геннадій Дем’яненко, – «Перемога назавжди у нашій пам‘яті»
ФК «Суми» вітає з Днем Перемоги та представляє короткий екскурс у воєнний футбол.
75 років минуло з моменту закінчення найкривавішої та найжорстокішої війни в історії людства. Але великий подвиг її героїв назавжди залишиться в нашій пам’яті, пам’яті наших дітей, онуків та правнуків.
Президент ФК «Суми», заслужений юрист України Геннадій Дем’яненко, – «В цей світлий день від нашої команди, тренерського складу та вболівальників поспішаємо ще раз подякувати нашим героям за мир, спокій та майбутнє прийдешніх поколінь. З Днем Перемоги, шановні ветерани! Земний вам уклін».
Історичний футбольний екскурс у воєнні роки.
В роки тієї війни футболісти нарівні з усіма захищали свою Батьківщину, а десь навіть продовжували грати в футбол.
В день, коли фашистська Німеччина напала на СРСР, в першості країни 1941 року був зіграний 71 матч.
А 24 червня навіть відбулося два поєдинки – в Сталіно (наразі – Донецьк) та Тбілісі. На цьому чемпіонат з футболу був припинений.
Зокрема міста, представлені в аналозі сучасної Прем’єр-Ліги (тоді вона називалася група «А»), опинилися під ударами ворога. В першу чергу це стосувалося України та Білорусі, що піддавалися серйозним бомбардуванням з повітря.
У Києві, наприклад, не відбувалося призначене на 22 червня спортивне свято, присвячене відкриттю республіканського стадіону. Його вінцем повинен був стати матч між київським «Динамо» та московським ЦСКА.
Свято провели лише через три роки – 25 червня 1944 року. Матч мав статус товариського.
Окремої уваги заслуговує «матч смерті», що відбувся влітку 1942 року в окупованому німцями Києві. В двох матчах зійшлися київський «Старт» та «Flakelf» – збірна німецьких солдатів та офіцерів протиповітряної оборони, льотчиків та механіків аеродрому. В обох матчах перемогли кияни, а після останнього – футболісти опинилися в концентраційних таборах, а деякі – розстріляні.
Вже 13 травня 1945 року, через п’ять днів після підписання акту про капітуляцію фашистської Німеччини, в двох містах – Тбілісі та Києві – було піднято прапори першої післявоєнної першості з футболу.