Прикордонники Хутора Михайлівського систематично отримували хабарі від іноземців, – ДБР
Слідчі Державного бюро розслідувань викрили механізм одержання неправомірної вигоди від іноземних громадян прикордонниками Сумського прикордонного загону. Про це повідомляє офіційний сайт ДБР.
За попередньою інформацією прикордонники налагодили механізм отримання неправомірної вигоди від іноземних громадян. За гроші правоохоронці, використовуючи власне службове становище, вносили в паспорти іноземців фальсифіковані дата-штампи про перетин державного кордону України. З цією метою вони подавали недостовірні відомості до інтегрованої інформаційно-телекомунікаційної системи «ГАРТ» щодо нібито виїзду іноземних громадян за межі держави без фактичного перетину ними кордону.
Згадана схема працювала за посередництва громадянина Російської Федерації. 17 жовтня його було затримано після отримання 600 доларів США неправомірної вигоди та іноземних паспортів.
Наразі досудове розслідування триває. Проводяться обшуки за місцем проживання прикордонників, посередника, а також на пункті контролю для залізничного сполучення «Хутір-Михайлівський» Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України.
Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Центрального регіону України. Оперативний супровід – Департамент захисту Національної державності Служби безпеки України.
Кваліфікація:
- порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, якщо це спричинило тяжкі наслідки (ч. 1 ст. 419 Кримінального кодексу України);
- прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України);
- несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації (ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України).