На Сумщині освятили новий купол Свято-Покровського храму
У селі Клишки на Шосткинщині відбулася знаменна подія – освячення нового купола на Свято-Покровському храмі. На урочистий захід прибули священнослужителі з різних міст. Літургію очолив архієпископ Конотопський і Глухівський УПЦ Роман, пише shostkanews.city.
Свято-Покровський храм з’явився у Клишках у 1950-60 роках. Оскільки радянська влада не дозволяла будувати церкви, люди вирішили облаштувати храм у будинку місцевих мешканців Анастасії та Костянтина. До цієї хати люди зробили ще прибудову. Тому зараз церква має незвичайну видовжену форму.
Настоятелем храму тоді був Микола Шульга. У Клишках разом із родиною він прожив 30 років. Його син Володимир, який наразі є настоятелем Іллінського храму в обласному центрі, вирішив вшанувати пам’ять свого батька та пожертвував клишківському храму купол – до цього церква його не мала.«Це знаменна подія, адже купол освячується раз на 50 років, а може раз і на завжди», – наголошує нинішній настоятель Свято-Покровського храму Петро Бабﹸяк.
На урочисту подію з’їхались люди з багатьох сіл міста Шостки та інших міст України. І не дивно, що ця подія зібрала так багато людей, адже за часів радянської влади на весь Шосткинський район та Шостку не залишилось жодної діючої церкви, окрім цього клишківського храму.
«Сюди таємно вночі звертались люди аби виконати обряд освячення пасхи, хрещення, вінчання чи, наприклад, відспівування померлих. Це був таємний храм серед комуністичного режиму. Хрестились тут потайки вночі, навіть, представники тодішніх владних структур», – розповідає настоятель.
Треба зазначити, що раніше у Клишках була ще одна духовна обитель – великий кам’яний храм, побудований у 19-му сторіччі. Він «пережив» революцію, Другу світову війну, але вистояти атеїстичний комуністичний режим йому не вдалось. У 1948 році його підірвали. На цьому місці встановили пам’ятник загиблим воїнам Другої світової.
Декілька років тому сталось диво – пам’ятна стела почала мироточити. Жовто-біла рідина витікає у формі хреста.
Раніше люди намагались зафарбовувати та замазували це місце цементом. Але, не дивлячись на всі маніпуляції, миро все одно витікає. «Як тільки на вулиці стає тепло, з травня місяця і до осені воно тече. Це Бог нам показує, що на цьому місці потрібно поставити каплицю. Варто знати, що на місце освяченого, а потім сплюндрованого храму призивається Янгол Божий, який охороняє це місце. Тобто невидимо для нас Янгол постійно служить там літургію», – зазначає священнослужитель Петро Бабﹸяк.
З огляду на таке диво, місце, де витікає миро 17 жовтня було освячене під будівництво каплиці.
Також у святковий день до Клишок був привезений ковчег із мощами Києво-Печерських преподобних святих та чудотворна ікона Споручниця грішних, інші святині.
Петро Баб’як був нагороджений Орденом святителя Феодосія Чернігівського. Благодійники отримали грамоти.