Ремонт та обслуговування охоронної сигналізації: мінігайд
Встановлення системи охоронної сигналізації — це превентивний захід. Попри те, що з роками ці системи все популярніші та, до речі, доступніші, встановлюючи їх, ми сподіваємося, що працювати їм не доведеться. На щастя, зазвичай так і виходить: охоронна сигналізація роками не має приводу спрацювати. Проте потрібна впевненість у тому, що вона взагалі працює, бо вкрай важливо, щоб у потрібний момент сигналізація не підвела. Для цього її слід регулярно обслуговувати, тобто перевіряти усі ланки та за потреби ремонтувати.
Все потрібне для охоронної сигналізації за посиланням: https://www.bezpeka-shop.com/catalog/okhrannaya_signalizatsiya/
Як часто слід обслуговувати охоронну сигналізацію
Обслуговування охоронних систем має бути плановим, а не реактивним. Словом, неполадки треба виявляти заздалегідь. Рекомендовано виконувати повну перевірку охоронної сигналізації не рідше ніж раз на рік, причому робити це мають фахівці. Також слід оглядати сигналізацію самостійно принаймні щомісячно, а краще щотижня.
Алгоритм огляду охоронної сигналізації
Огляд периметра
Зробіть обхід будинку. Огляньте всі двері та вікна. Приділіть увагу замкам, дверним та віконним рамам. Досліджуйте датчики на вікнах та дверях — вони можуть відклеюватись.
Тестування панелі керування
Серце сигналізації, панель керування, приймає сигнал від кожного датчика та аналізує, а тоді активує ту чи іншу функцію. Сучасні панелі керування охоронної системи мають режим самодіагностики та оповіщення про помилки. Однак періодично виконуйте огляд: зверніть увагу на можливі ознаки зношення або пошкодження, від’єднані дроти. Виконайте тест зв’язку — чи всі датчики ви бачите на панелі. У разі збою у роботі негайно викликайте фахівця.
Перевірка освітлення
Регулярно перевіряйте роботу зовнішніх (вуличних) освітлювальних приладів, а у разі потреби одразу усувайте несправності. Іноді вітер призводить до усунення світлового потоку, що знижує якість зображення в нічний час. Відрегулюйте освітлення, щоб воно було якомога ефективнішим.
Сховище й доступ для нього
Періодичність перевірки місця у сховищі залежить від його типу. Час від часу перевіряйте збережені записи з камер, навіть якщо підозрілих подій не відбувається. Ви маєте переконатися, що всі записи зберігаються належним чином і доступні для перегляду.
Контроль джерел живлення
Бездротові системи працюють від батарей, також є провідні та гібридні системи, в яких батареї використовуються як резервне джерело живлення на випадок перебоїв електромережі. Такі перебої досить рідкісні, а ось ситуації, коли у потрібний момент резервне джерело живлення виявляється розрядженим, можуть статись. Тому періодично слід перевіряти їхній рівень заряду та своєчасно заміняти.
Протипожежна система
У будинку має бути вогнегасник, а у великій оселі він має бути на кожному рівні (підвал, кожен поверх, горище) плюс один на кухні. Періодично оглядайте їх, щорічно перевіряйте манометри, своєчасно звертайтеся до сервісного центру для перезаряджання або заміняйте.
Обслуговування охоронної системи
Навіть регулярна самостійна перевірка не скасовує потребу в професійному обслуговуванні. Професійна перевірка може виявляти проблеми, про які користувач навіть не підозрює. До того ж деякі види контролю мають виконувати лише фахівці. Наприклад, перевірку зовнішнього зв’язку, тобто оповіщення служби моніторингу. Частина систем сигналізації зв’язується із зовнішніми службами за допомогою телефонної лінії, інші використовують для цього стільниковий сигнал або інтернет. Незалежно від способу зв’язку, слід періодично перевіряти, як сигнал передається від панелі управління до зовнішньої служби.
Фахівці також перевіряють правильність бездротової передачі, спрацювання датчиків, їхні можливі помилки. У разі виявлення неполадок вони одразу ж виконують ремонт.