Рибінспектори зловили на Сумщині браконьєрів
Протягом тижня, з 12 по 18 серпня державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля задокументували 20 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів, інформує Управління Державного рибного агентства у Сумській області.
Так, складено 13 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову) та два – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства). Оформлено п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно з якими вилучено 47 од. заборонених знарядь лову.
– У порушників вилучено 63 одиниці заборонених знарядь лову та більше 16 кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибним запасам, склали 10 344 грн. та накладено штрафів на суму 255 грн. Передано до суду 13 справ для притягнення до адміністративної відповідальності, – повідомив керівник Сумського рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.
Приміром, 10 серпня рибінспектори виявили грубе порушення Правил рибальства на р. Десна в с. Пирогівка Шосткинського району. Громадянин за допомогою сітки добув водні біоресурси: 6 кг плітки, 4 окуня, загальною вагою 1 кг. Сума збитків склала 578 грн.
17 серпня виявлено громадянина, який на р. Десна в с. Пирогівка Шосткинського району за допомогою заборонених знарядь – п’яти сіток добув 3 кг риби: карась, лин, плітка, лящ – по 2 екземпляри, щука – 1 екземпляр, таким чином завдавши збитків у розмірі 1 122 грн.
На порушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, вилучені знаряддя лову доставлено на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно з опису-оцінки знарядь лову.
За даний час зафіксовано два порушення природоохоронного законодавства та складені протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення відносно вилову водних біоресурсів знаряддями лову з гачками, що перевищують дозволену кількість (не більше п’яти) на одну особу. На порушників накладено штрафів на суму 255 грн.
Також оформлено п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна в Конотопському, Роменському, Сумському, Охтирському та Шосткинському районах, згідно з якими вилучено 10 сіток, 25 раколовок та 12 «ятерів».
Сумський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися встановлених Правил рибальства та з повагою ставитись до природних ресурсів. Якщо Ви помітили порушення – просять терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.
Нагадуємо, на Сумщині встановлено термін заборони на лов (добування) річкових раків у період другої линьки з 01 серпня по 30 вересня 2021 року.