Ролик дев’ятикласника з Сумщини посів друге місце на Всеукраїнському конкурсі соціального відео
Ролик “Замок із піску” дев’ятикласника старосільської школи Сумського району став другим на Всеукраїнському конкурсі соціального відео. Це не перша робота Михайла Грищенка із роликами на соціальну тематику, як створювали цей – далі у матеріалі.
Загалом зйомкою та відеомонтажем Михайло Грищенко займається три роки. Має власну домашню відео студію. Хлопець режисує, знімає та монтує відео сам. Про те, що його роботу відзначили, дізнався у лікарні.
“Дізнався про те, що я потрапив до сімки фіналістів я тиждень тому, а що став переможцем, можна так сказати, зайняв друге місце, про це я дізнався вчора в обід. Я якраз приїхав до лікаря і це була така несподіванка. І мене вітали всі більш у телефонному режимі”, – розповідає Михайло.
Із сюжетом допомагала родина Михайла. Мама Олена каже, що син взявся за досить важку, серйозну та недитячу тему.
“Це тема: “Міфи та стереотипи щодо домашнього насильства та алгоритм дій”. Тобто це нестандартна ідея повинна бути. Ми розуміли, що сцени насильства якось показувати це не зовсім буде делікатно, чи як можна висловитися. І все ж намагалися, щоб було донесено до серця кожної людини, отаким відеорядом”, – говорить Олена Грищенко.
Це третя робота, яку озвучував молодший син Олени – Іоакім. Він мріє про спортивні звершення, а зараз, каже хлопець, просто допомагає братові.
“Частіше я граю роль, яку мені скажуть, але іноді я долучаюся до написання сценарію. Ми спробували декілька сценаріїв, але це вийшов найвдалішим. Взагалі це не перше і не останнє наше друге місце. Ми вигравали багато нагород”, – говорить Іоакім.
За словами Володимира Грищенка – батька Михайла, у ролику намагалися руйнувати міфи про насилля через образи та символи.
“Всі локації ми знайшли вдома. Три на подвір’ї та дві вдома. Ось одна із локацій – тюки соломи, гарбуз. Ще в піску локація була, де ми замок зробили, наступав ногою і руйнував замок”, – розповів Володимир Грищенко.
За словами менторки цього проєкту Ірини Чорної, на конкурс подали 134 роботи із різних куточків України. Оголосили його результати онлайн. Обирали переможців 10 членів журі.
“П’ять оцінок кожної роботи. Перша була відповідність тематики конкурсу і кожен член журі ставив свою оцінку за п’ятибальною системою. Друга оцінка – ясність, зрозумілість, переконливість. Третя – креативність, оригінальність ідеї. Одразу скажу, що та робота, про яку ми з вами говоримо, вона тут набрала найбільше балів, далі були емоційний відгук, якість фільмування та монтажу. І потім всі ці бали, що набирала команда або робота, вони складалися разом, спільно, та вже за цими балами обирали найкращі роботи”, – розповіла Ірина Чорна.
Михайло Грищенко нині чекає на результати ще одного конкурсу, якого саме – не говорить. 15 річний юнак планує після закінчення школи вчитися на режисера.