Роменські депутати повірили у план Трампа? … і зменшили фінансування обороноздатності у 17 разів
На останній сесії Роменської міської ради розгорівся конфлікт через затвердження програми обороноздатності на 2025 рік. Депутатка від фракції «Слуга народу» Людмила Колєснік різко розкритикувала міського голову Олега Стогнія та депутатів, які підтримали зменшення фінансування цієї програми. Про подробиці скандалу повідомляє телеграм-канал “Суми: Головне“.
Скорочення бюджету у 17 разів
Людмила Колєснік на своїй сторінці у Facebook заявила, що рада затвердила бюджет обороноздатності на рівні 5,3 мільйона гривень, що у 17 разів менше, ніж у 2024 році, коли було виділено 85 мільйонів.
«Моя позиція – програма обороноздатності має бути профінансована на рівні не менше 100 мільйонів гривень. Це безпека і життя наших людей. Але так звану «більшість» депутатів, до якої входять представники партій «Наш Край», ОПЗЖ, «СІЧ», «Батьківщина» та «За Майбутнє», схоже, це не хвилює», – зазначила Колєснік.
Вона запропонувала збільшити фінансування, проте її пропозицію підтримали лише депутати від «Слуги народу», «Європейської Солідарності» та позафракційний депутат Дмитро Менько. Розчарована результатами, депутатка покинула засідання.
Контраргументи мера
Міський голова Олег Стогній, у свою чергу, звинуватив депутатів від «Слуги народу» та «ЄС» у саботажі та відсутності конструктивної роботи. На його думку, їхня поведінка блокує важливі для громади рішення.
«Ці депутати провалили низку критично важливих програм, таких як капітальний ремонт шкіл, підтримка ветеранів та їхніх сімей, поточний ремонт освітлення, а також фінансова підтримка комунальних підприємств», – написав мер на своїй сторінці у Facebook.
Серед іншого, Стогній зазначив, що депутати не підтримали:
● Ремонт шкіл №5 та №8 на суму 10 мільйонів гривень.
● Програму підтримки ветеранів (зокрема, матеріальну допомогу на лікування, пільги для родин військових та підтримку учасників бойових дій).
● Фінансування поточного ремонту освітлення та роботи комунальних підприємств.
Міський голова також закликав Сумську обласну військову адміністрацію та керівництво держави втрутитися у ситуацію.
Чиї інтереси важливіші?
Ця сесія підсвітила глибокий розкол у пріоритетах депутатів. Одна частина наполягає на збільшенні фінансування обороноздатності у період війни або хоча б залишенні її на рівні 2024 року, тоді як інша акцентує увагу на вирішенні місцевих проблем, ремонту доріг та державних установ.
Конфлікт продовжує наростати, і питання залишається відкритим: що насправді важливіше для громади – безпека чи “тротуарна плитка” на дорозі?