Що було колись та нині Театральній площі у Сумах. Опубліковано рідкісне фото
Архітектор Володимир Биков поділився в Мережі рідкісним фото дореволюційної частини Сум, яка тепер має назву “площа Театральна”, від Kosta Aleninski .
«Цікава інформація, – пише Володимир Биков, – для деяких це може бути сенсацією (а може я щось накручую)…..
На Театральній площі Сум, між краєзнавчим та художнім музеями знаходились садиби, і як з ясувалось одна належала родині Бразолів. Власником будинку був Сергій Євгенович Бразоль – старший брат Льва Євгеновича, який був чоловіком тієї самої художниці Юлії Бразоль.
Юлія Бразоль – це один найвідоміших тутешніх художників часів імперіії. Якщо Театр відмовився від площі – то чому ця площа і надалі має називатись “Театральна” !?…. Площа Бразоль – за контекстом та відродження славетного імені.
Це ледь не єдине фото цих садиб…
Скоріше за всього, ЭТО – садиба Бразолів…..ИЛИ ЭТО – садиба Ляхова. За старими записами садиба Бразолів значилась – Покровська площа №3, Земська управа – Покровська площа №5. Земська управа – зараз це краєзнавчий музей».
«Владимир Боисович, В здании “или это” (див. напис на фото – Xpress) находился трест “Сумсельстрой”. Кажется оно построено после войны, именно, как админздание», – додає Mark Berfman.
Kosta Aleninski, який свого часу навчався в Сумському училищі мистецтв і культури, а тепер проживає в Стамбулі, наразі проводить на своїй сторінці в мережі опитування «Перейменування Театральної площі м. Суми». Пропонується два варіанти: площа Бразоль і площа Костура.
Довідково. Юлія Миколаївна Бразоль-Леонтьєва – уродженка с. Гудимівка Лебединського району. Навчалася в Сумській Олександрівській гімназії. Відома як скульптор, живописець, графікіня. Проживала в основному в Санкт-Петербурзі. У 1900 році на Всесвітній виставці в Парижі отримала почесний відгук за бронзовий канделябр і за скульптуру «Будяк». Після революції 1917 року залишилась з чоловіком в Лебедині. Там же й померла у 1919 році. Краєзнавці вважають, що її просто розстріляли більшовики разом із чоловіком.