Що робитимуть із Конгрес-центром СумДУ та в якому стані приміщення після ракетної атаки
450 вибитих вікон, проламаний дах та виламані двері. П’ять тижнів тому, 13 квітня, у Конгрес-центр СумДУ влучила російська ракета. Відтоді тривають прибирання приміщень та роботи з консервації будівлі.
“Гори сміття були, десь вище мого зросту, десь нижче, але пройти, проповзти було дуже важко”, — згадує перші дні після влучання російської ракети директор Конгрес-центру Сумського державного університету Сергій Хвостов.

Приміщення Конгрес-центру площею понад 8 тисяч квадратних метрів майже повністю пошкоджене, розповідає Сергій Хвостов: “Більше за всього, це скло, яким десь шаром 20 см було все вкрито, і ти йдеш, ноги розповзаються. Кілька днів ми просто розсовували доріжки, щоб по склу не ходити”.
Такий вигляд мають приміщення корпусу зараз: усередині ще залишаються купи уламків, які щодня вивозять контейнерами для будівельного сміття — така ємність, говорить директор закладу, заповнюється за кілька годин роботи. Нині частина зруйнованого даху та вікна перекриті OSB-плитами. Найголовніше завдання зараз, говорить Сергій Хвостов, – закрити пробитий дах, вікна та двері.

Будівлю нинішнього Конгрес-центру звели у 2009 році, говорить Сергій Хвостов. Тоді це був корпус Наукової бібліотеки Української академії банківської справи. У 2016 році наукова бібліотека стала філією бібліотеки СумДУ, а в приміщенні розпочав свою роботу Конгрес-центр.

“Для проведення заходів, звісно, що ми форматували зали. Зали різної спрямованості. Хтось їх пам’ятає по кольору, там червона зала, або жовта зала, або зелена зала”, — говорить директор.
Приміщення театральної студії “Нянькіни” було у “чорній залі”. Російська ракета влучила в сцену, де зазвичай виступали діти.
“Вибуху всередині не було, тому що, якщо ви подивитесь, стіни пофарбовані чорним, і якщо б був тут вибух, то б маленькі уламочки розлітались навколо, стіни не посічені. Тому тут воно просто все вниз провалилося”, — розповів Сергій Хвостов.

За словами Сергія Хвостова, після виготовлення проєктної документації будуть прийматися рішення щодо подальших планів: нині ж у приміщенні працює спеціальна комісія, яка оцінює ступінь пошкоджень: “Багато хто казав: «Ой, у вас майже у кожній залі є колони, вони заважають, через них щось не видно». То фахівці, які приходять, дивляться, оцінюють, вони кажуть, що будівля, в принципі, і стоїть завдяки цим колонам”.
Загальну суму завданих ракетною атакою збитків підраховувати наразі не закінчили, говорить чоловік: “Тут кілометри дротів, сотні світильників, стільців і всього іншого. Тому все це підраховується, багато до чого ще просто не можемо дістатися”.

За словами Сергія Хвостова, не всі зали Конгрес-центру вкрай пошкоджені: в деяких достатньо замінити вікна та зробити прибирання.
“Якщо в перші дні плакали всі: прибиральниці, сторожі, всі. То зараз уже чутно сміх. Вони посміхаються, вони радіють, що щось роблять”, — говорить Сергій Хвостов.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ