Що входить до складу антисептика?
Банки з цією рідиною за останній рік стали постійними супутниками нашого життя. Тепер, коли ми долаємо пандемію, їх можна побачити не тільки в лікарнях. Антисептик ставлять на вході в магазини, перукарні, кінотеатри, державні установи. Більш того, лікарі радять нам завжди носити банку антисептичного розчину з собою та користуватись ним якомога частіше. Нумо дізнаймось, що входить до складу якісного засобу.
Етиловий спирт – головний діючий компонент
Головний складник будь-якого сучасного антисептичного розчину − це етанол. Звичайний спирт, точно такий же, як й той, що входить до складу горілки, вина, коньяку та будь-якого іншого міцного напою. Етанол − найдешевша речовина з тих, що здатні знищувати віруси. Інші активні компоненти, такі, як біглюконат хлоргексидину допомагають дезактивувати бактерії. Але проти вірусів вони безсилі.
Звичайно, існують й інші речовини, що можуть знищити віруси. Але вони коштують значно дорожче, ніж етанол. Тому в складі усіх сучасних побутових антисептиків міститься від 60% до 85% спирту. Цього цілком достатньо, щоб вберегти себе від зараження. Звичайно, тільки за умови, що ви часто та ретельно будете ним користуватись.
У антисептичних розчинах також можуть використовуватись інші спирти − метиловий чи ізопропіловий. Але вони дуже токсичні. Тому радимо все ж брати розчини, в яких головний діючий компонент − етиловий спирт. Якщо ви чи ваша дитина випадково ковтнете трішки такої рідини, то нічого страшного не трапиться.
Перекис водню для більшого захисту
Присутність цього компоненту не є обов’язковою. Але краще використовувати антисептик, що містить перекис водню, ніж той, де відсутня ця рідина. Зовсім невеличка кількість перекису допоможе знищити ті хвороботворні мікроорганізми, проти яких безсилий етиловий спирт. Так, їх дуже мало такий стійких та сильних. Але вони існують.
Перекис водню добре деактивує деякі грибки та спори. Тому важно вивчайте склад на етикетці пляшки перед тим, як придбати антисептик. Намагайтесь завжди купувати ті, що містять етиловий спирт та перекис водню. Це найкраще поєднання.
Гліцерин для пом’якшення шкіри
У продажі антисептики зазвичай діляться за консистенцією. Є просто рідини, є більше густі. Деякі виробники пропонують навіть розчини, що мають вигляд гелю. Але ця споживча характеристика не є важливою. У цілому не має значення, чи нанесете ви на руки гель чи рідину. Головне, щоб ви добре розподілили її по всій поверхні шкіри та дали хоча б хвилину подіяти перед тим, як ви обітрете руки рушником чи чимось іншим.
А от, що має значення, так це наявність в антисептичному розчині гліцерину. Або іншого компонента, що здатен зволожувати шкіру. Бо етиловий спирт, при всіх своїх перевагах, має один суттєвий недолік. Він висушує шкіру й вона може розстріскатись. Але якщо в антисептику є гліцерин, то він не буде викликати цього небажаного ефекту.
Дистильована вода
А цей компонент потрібен виключно для того, щоб знизити концентрацію етанолу до бажаних 80%. Бо саме в такій міцності спирт краще знешкоджує бактерії. Також до складу антисептику можуть входити інші допоміжні речовини, скажімо ароматизатори чи барвники.