Що відомо про плани створити в Сумах військовий ліцей
У Сумах триває робота над створенням нового військового ліцею. Заклад планують відкрити на базі Кадетського корпусу, пошкодженого під час повномасштабного вторгнення, розповіла Суспільному директорка департаменту освіти Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова. Проєкт, за її словами, перебуває на рівні міжвідомчого узгодження.
“Зараз вирішуються організаційні питання. Працюємо з документами над концептом, яким повинен на сьогодні бути ліцей відповідно до того алгоритму і брендбука, який розробила міжвідомча група, яка створена з представників Міністерства оборони, Міністерства освіти, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства регіонального розвитку. Працює ціла робоча група на чолі з прем’єр-міністром і ця ініціатива полягає в тому, щоб в кожній області був потужний ліцей з військовою підготовкою або з посиленою військово-фізичною підготовкою”, — розповіла Вікторія Гробова.
Створювати новий заклад планують на базі майнового комплексу, де до початку повномасштабної війни навчались курсанти Державного ліцею-інтернату імені І.Г.Харитоненка.
“Цей заклад нині перемістився в м. Хмельницький і ми знаємо, що він вже не повернеться, тому плануємо там все ж таки створити державний ліцей військового спрямування”, — додає посадовиця.
Хто буде створювати заклад — Міністерство оборони або Міністерство освіти, вирішить міжвідомча група, говорить Вікторія Гробова: “Це буде обов’язково рішення Кабінету міністрів і буде прив’язка до місцевості, де буде знаходитись. Потім, коли ці всі організаційні роботи проведуться, паралельно буде проводитись робота по відновленню того майнового комплексу. Але там передбачає брендбук, що повинно бути в ліцеї: і басейн, і спортивні зали, і спортивні комплекси, і наявність яких аудиторій, і які повинні бути і скільки місць в пансіоні, тобто житло. Тому є зразок, по якому треба далі рухатися”.
На скільки курсантів буде розрахований новий заклад, говорить Вікторія Гробова, вирішуватиме міністерство залежно від потреби, яка буде в області. Кадетський корпус, який працював до повномасштабної війни, мав проєктну потужність 600 учнів.
“Він буде працювати, коли дозволить безпека. Також, коли будуть виконані роботи по відновленню. Там дуже багато відновлюваних робіт і вони ні за тиждень, ні за місяць не будуть зроблені. По-перше, треба створити такий ліцей”, — пояснила директорка департаменту.