Сім’я з Глухова спить на бджолиних вуликах
Це зовсім не жарт. Олена та Юрій Єрьоміни свого часу купили невеличкий будиночок у Калюжному. Завели там пасіку, а згодом у дворі побудували собі «лікувальницю». Лікарями там є ніхто інший, як бджоли.
– Таку ідею побачив в Інтернеті. Там пасічники зі стажем ділились досвідом, як, крім меду, можна з користю для себе використати комах, – розповідає Юрій.
Господар обладнав мінібудиночок, який розмістив на 9 вуликах. Саме над ними він облаштував топчани-ящики, де і знаходяться комахи. На будівництво пішло близько півроку та десь 50 тис. грн. Усе передбачено так, що бджоли всередину будинку вилетіти не можуть, вихід їм є тільки в спеціальні отвори на вулицю. Сон на вулику, мабуть, – одна з найприємніших процедур. Бо тут нічого не треба робити, а лише отримувати задоволення.
Кореспондент «Недели» на собі випробував цю чудо-релаксацію. Ти лягаєш на дерев’яний лежак і хочеш собі спи, хочеш – читай книгу, а хочеш – просто мрій. Усе, що потрібно, роблять бджоли.
Як зазначають спеціалісти, вулик-лежанка – це чудова комплексна терапія для організму людини. Так, бджоли створюють величезне біологічне магнітне поле, під дією якого вирівнюються порушення електромагнітного поля людини. До речі, сьогодні сон на вулику дуже популярний у багатьох санаторіях. Його рекомендують людям зі зниженим імунітетом, порушеним кровообігом, із захворюваннями ендокринної та нервової систем, підвищеним або зниженим артеріальним тиском, серцево-судинними і захворюваннями опорно-рухового апарату. Зазначають, що позитивний ефект несе не тільки тепло бджолиної родини, а й мікровібрації від змахів крилець комах, які діють як вібромасаж. А це позитивно діє на нервову, кровоносну та м’язову системи.
До речі, лікувальний ефект випробував на собі сам господар Юрій.
– Мене останнім часом дуже турбували аритмія та гіпертонія. Без таблеток не обходився. Усе минуле літо до середини осені ночував у будиночку на вуликах. І сам собі не повірив, як моє здоров’я стабілізувалось. Серце почало працювати нормально. Якби це мені хтось розповів, то, можливо, і не повірив би. Але ж випробував сам, – посміхається господар.
Дружина Олена також оздоровлюється в літньому будиночку. Говорить, що до пізньої осені ночує лише тут, в хату йти не хочеться. Воно і не дивно. Бо тут, дійсно, така благодать, що ти просто розслабляєшся і забуваєш про все.
– Ввечері, коли всі бджоли повертаються до вулика, то тут особливий мікроклімат. Вони так дзижчать, що під тобою аж лежак вібрує, до речі на лежаку швидко засинаєш, – розповідає господиня.
На дачу до Єрьоміних порелаксувати залюбки приїздять діти, друзі. Узагалі колись корінні глухівчани Олена та Юрій зрозуміли, що в селі на природі їм набагато краще, тому повертатись назад у місто вже аж ніяк не хочуть. Жаліється господар лише на те, що інвестори не дають спокійно жити. У минулому році після оприскування полів хімікатами в нього загинула більшість бджолиних сімей. У цьому ж Юрію нічого не залишалось, як ставати на полі перед тракторами і не давати їм обробляти поля в денний час. Радіє, що допомогло.