Скільки бездомних людей в Сумах та як їм допомагають
У Сумах функціонує єдиний у громаді Будинок нічного перебування. Це місце, куди можуть звернутися люди без постійного місця проживання. За словами завідувача закладу Романа Клочка, заклад розрахований на 60 місць. Впродовж минулого року сюди звернулося майже 200 бездомних людей. Хто ці люди і як їм допомагають далі у тексті Суспільного.
65-річна пані Вікторія одна з відвідувачок Будинку нічного перебування. Колись вона мала двокімнатну квартиру, та через життєві обставини залишилася без житла. П’ять років приходить сюди на ночівлю.

“Була квартира, але наразі немає, продала донька. Вона у Польщі. Поїхала, сказала, заробить та купить гуртожиток і хтозна — немає. Я працювала на станції переливання крові, в аграрному університеті, в будівельному технікумі, МВС. Там працювала двірником, а там, санітаркою працювала. А ще в їдальні помічницею кухаря”, — розповіла Вікторія.

35-річний Олександр Кремінський також залишився без дому. Чоловік розповідає, колись жив із батьком у приватному будинку, останні пів року відвідує Будинок нічного перебування.
“Батько був живий, з батьком жив. Батько загинув і його брат і сестра продали його і поділили між собою”.
Умовами у закладі чоловік задоволений.

“Дають ліжко, переночувати де є. Кімната відпочинку, телевізор подивитися, книжку почитати, душ прийняти”, — додав Олександр Кремінський.
У Центрі можна не лише переночувати. Разом з відвідувачами працівники вирощують овочі, готують їжу та підтримують підопічних у побуті.
“Саджаємо з ними, перець, капусту. Що принесуть нам, те ми з ними й саджаємо. Часник посадили, цибулю. Все в нас є. Стараємось, щоб вони не були голодні”, — розповіла Любов, санітарка Будинку нічного перебування.

Жінка каже, що вечорами в закладі збирається до 20 людей.
“Коли як. Може бути 18 людей, а може 20. Вони іноді самі готовлять їсти. Приносять свої продукти і готують собі їжу. Кашу рисову, суп варимо. Вони люблять суп. Коли там рис варимо у мультиварці, коли картоплю тушимо, ну, що в нас є. Інколи і самі з дому приносимо їм”, — сказала санітарка пані Любов.

Важливо допомогти людині знову повірити в себе, говорить соціальна працівниця центру Тамара Рак.
“Хочемо, щоб люди ці повірили у власні сили і відчули почуття власної гідності. Це історії, шлях цілий, від прірви — до надії. Де відчай перетворюється в надію. Головне — не дивитися на людей через призму оцінок, звинувачень і просто довіряти”, — сказала Тамара Рак, соціальна працівниця.
“Двоє наших безпритульних одружилися. І ми потім їм допомагали, підтримували і вони до нас в гості приходили”.

Заклад надає базові послуги: медичний огляд, душ, зміну одягу та можливість перепочити і переночувати. Долучаються і волонтери, і релігійні організації привозять харчі та одяг, допомагають з оформленням документів для бездомних людей, розповів завідувач Будинку нічного перебування Роман Клочко.

“Впродовж року до нас звертається до 200 людей. Будинок розрахований на 60 ліжкомісць. Зараз на обслуговуванні перебуває 6 жінок. Вік різний від 25 до 70”, — сказав Роман Клочко.

Нині у центрі мешкають 27 людей. Їхня кількість збільшується в осінньо-зимовий період.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ