СНАУ отримав підтримку для створення Енерго-інноваційного хабу
Сумський національний аграрний університет став одним з п’яти закладів вищої освіти України і єдиним серед аграрних, що отримав підтримку для створення Енерго-інноваційного хабу.
Конкурсний відбір проводився серед закладів вищої освіти України в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», що реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.
Загалом у конкурсі брали участь 17 ЗВО з 14 областей України. 5 з них, серед яких і Сумський національний аграрний університет, було надано безпосередню підтримку у створені Енерго-інноваційного хабу, інші стали асоційованими учасниками мережі Енерго-інноваційних хабів в Україні.
Головним ініціатором та ідейним натхненником заповнення конкурсної заявки став кандидат технічних наук, старший викладач кафедри будівництва та експлуатації будівель, доріг та транспортних споруд факультету будівництва та транспорту Сумського національного аграрного університету Олександр НОВИЦЬКИЙ. Правою рукою під час роботи був старший викладач кафедри енергетики та електротехнічних систем Олександр САВОЙСЬКИЙ.
Загалом Сумському національному аграрному університету вдалося задовольнити всі вимоги організаторів конкурсного відбору для отримання підтримки для створення Енерго-інноваційного хабу, а саме: наявність відповідних спеціальностей («Будівництво та цивільна інженерія», «Архітектура та містобудування», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»), напрацювання певного рівня забезпеченості власною матеріально-технологічною базою, висококваліфіковане кадрове забезпечення закладу.
Планується, що в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» Сумському національному аграрному університету, як одному з переможців конкурсного відбору, у користування передадуть демонстраційне та лабораторне обладнання для енергоаудиту. На базі факультету будівництва та транспорту, за словами декана Олександра СОЛАРЬОВА, створять лабораторію – Енерго-інноваційний хаб, матеріально-технічну базу якої використовуватимуть студенти та науковці СНАУ в навчальних та дослідницьких цілях.
Більш того, організатори конкурсу розроблять та впровадять навчальні курси для нашого університету, інтегрують мобільний додаток «Кліматичні краплі» та інсталюють технології енергетичного моделювання «Смарт Енерджи».
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ