Безіменне урочище на Сумщині хочуть назвати іменем відомого земляка
У Лебедині громадськість ініціює найменування безіменного урочища, на місці давно зниклого хутора Семиротівка – місця народження Давида Бурлюка» (нині – Рябушківський старостинський округ Лебединської громади) на «Урочище Бурлюк».
Відповідне звернення до міського голови Олександра Бакликова та депутатів Лебединської міської ради нещодавно підписали художники, мистецтвознавці, історики, архітектори, музейники та активні громадяни із Лебедина, Сум а також інших місць області. Всього 28 осіб, повідомляє Лебединський художній музей на сторінці у Facebook.
Давид Давидович Бурлюк (9(21) липня) 1882 – 15 січня 1967) – український художник-футурист, поет, теоретик мистецтва, літературний і художній критик, видавець.
Підписанти названого звернення наголошують на тому що Давид Бурлюк – це постать світового масштабу, і чи найвідоміший уродженець Лебединщини, що народився та провів свої дитячі роки на хуторі Семиротівка, який знаходився на території нинішнього Рябушківського старостинського округу, й є частиною Лебединської об’єднаної громади.
Сьогодні творчість Давида Бурлюка знана і шанована в усьому світі: у США є музей ім. Бурлюка, його картини знаходяться у провідних музеях та колекціях світу. Давид Бурлюк вже давно став невід’ємною частиною світової культури та мистецтва першої половини ХХ століття. І де б він не жив, в яке місце його б не заносила доля, в його творчості та мистецтві завжди лишалася частинка української душі та дитячі спогади про Семиротівку.
Сам Бурлюк розповідаючи про себе завжди підкреслював, що родом він з Семиротівки: «…народився в Україні, на хуторі Семиротівка. Україна була і залишається моєю Батьківщиною. Там лежать кістки моїх пращурів, вільних козаків, які змагалися в ім’я слави і сили і волі … Україна у моїй особі має свого найвірнішого сина…».
І хоча, хутора Семиротіка вже не існує, підписанти звернення впевнені, шо «УРОЧИЩЕ БУРЛЮК» – стане важливим кроком на зустріч створенню в Рябушках, і взагалі, на території Лебединської об’єднаної громади туристично-мистецької локації, що приверне увагу багатьох українських та світових громадських діячів, музеїв, громадських об’єднань, сприятиме проведенню культурних заходів, які в подальшому будуть позитивно впливати на інфраструктуру с. Рябушки та Лебединської громади.
Підписанти звернення також відзначають, що у липні 2020 року на території урочища силами громадських активістів вже було встановлено знак «Урочище Бурлюк», який за останній рік став місцем тяжіння для туристів та центром перспективної ART-локації.
Тож, в цьому році, найменування «УРОЧИЩЕ БУРЛЮК» стало б гарною нагодою для привернення уваги громадськості до постаті Давида Бурлюка та Лебединщини, а також популяризації історичної та мистецької спадщини Бурлюка, розвитку туризму та промоції Лебединської громади в Україні та за її межами. Особливо це було б актуально зробити до 2022 року, коли Україна та світ будуть відзначати 140-річний ювілей від дня народження Давида Бурлюка.
Звернення передане до Лебединської міської ради 25 травня 2021 року. Слід відзначити, що з аналогічним зверненням підписанти вже три роки тому зверталися до Рябушківської сільської ради та Лебединської районної ради. Тоді звернення залишилися без реагування та відповіді.