Чат-бот, стажування, проєкти відновлення: «Прозорі міста» розказали про вдалі практики управління в Сумах
Програма «Прозорі міста» розповідає про вдалі управлінські рішення, які у 2024 році реалізовували українські міста. Цього разу написали про Суми, хоча й за дослідженням попереднього року місто отримало статус «непрозорого».
Вдалі управлінські рішення
Як пишуть на сторінці «Прозорих міст», у Сумах втілюють вдалі практики управління, якими можуть надихнутися інші. Зокрема тут функціонує чат-бот «Суми 15-80», який мешканці можуть використовувати для реєстрації скарг і звернень, зокрема у сфері ЖКГ. Скористатися ним можна у Telegram або Viber. Також подати електронне звернення можна на сайті міськради.
Періодично СМР публікує інформацію про можливості стажування для молоді в органах місцевого самоврядування. На основі Плану заходів щодо реалізації антикорупційної політики для посадових осіб проводять навчання про прозорість, підзвітність і доброчесність.
На сайтах міської ради та департаменту соціального захисту населення в окремому розділі є інформація для ветеранів про програми соціальної та професійної адаптації, пільги, компенсації та інші види допомоги. Ще в Сумах створили Раду з питань ВПО та оприлюднили протоколи засідань, які вона провела протягом 2024 року. Також розробили Стратегічний план цієї ради на 2024-2025 роки.
Зараз Сумська міськрада має публічний профіль громади в системі DREAM із проєктами відновлення, які вона ініціювала. Кожен може подивитися, які об’єкти в місті відновлюють і відбудовують.
Як пишуть на сторінці «Прозорих міст», органи самоврядування в Сумах і підпорядковані замовники мають достатній рівень конкуренції в закупівлях. Згідно із системою Prozorro, наше місто має 1,98 бала.
Та попри безпекову ситуацію в регіоні, «Прозорі міста» фіксують не лише позитиви в роботі органів самоврядування. За даними команди дослідників, Сумська міськрада не публікує отримувачів гуманітарної допомоги з назвами та кодами ЄДРПОУ, відеозаписів засідань виконкому та не проводить відкритих бюджетних слухань. Також тут громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, не можуть онлайн подати заявку про взяття на квартирний облік. Загалом СМР не виконує низку вимог закону, про що «Прозорі міста» будуть розповідати в наступних постах.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ