Через один сірник згорів будинок
Нерідко на узбіччях автошляхів, лісових галявинах, сільгоспугіддях, у парках та інших місцях можна побачити сумні наслідки людської безглуздості: чорна вигоріла земля, обвуглені дерева, дим, сморід. Непоодинокі випадки, коли через порушення правил пожежної безпеки при спалюванні сухостою, горять житлові та дачні будинки, надвірні споруди.
Незважаючи на застереження та наслідки, люди, ігноруючи вимоги правил безпеки, і надалі масово спалюють на присадибних ділянках, полях і луках суху траву, стерню, листя та сміття, тим самим наражаючи на небезпеку не тільки своє майно, але й власне життя.
Минулої п’ятниці на охтирських вогнеборців чекало справжнє випробування. На пров. Північному одразу загорілося три домоволодіння, а причина цьому – спалювання рослинних решток. Детальніше про те, як проходило приборкування вогняного півня на пров. Північному, розповів начальник 3 Державного пожежно-рятувального загону, підполковник служби цивільного захисту Олег Сергійович Осьонов:
– 7 вересня о 13:19 надійшло повідомлення щодо загорання одразу трьох домоволодінь по пров. Північному. На місце пожежі було відправлено три автоцистерни та додатково залучено резервну техніку 3 ДПРЗ та техніку військової частини № 2276 Нацгвардії України. Під час гасіння пожежі одночасно працювало шість одиниць техніки, що відбулося вперше за історію існування 3 ДПРЗ.
Завдяки тому, що було прийнято правильне рішення стосовно напрямку гасіння пожежі, вдалося вберегти від вогню два сусідніх домоволодіння. Адже розповсюдження вогню було дуже стрімким, сприяв цьому і шквальний вітер, швидкість якого сягала 30 метрів за секунду. Масштаби пожежі могли б бути на багато більшими. Мешканці провулку вже почали виносити на вулиці домашні речі. Але вогонь зупинили.
Найбільше постраждав двоповерховий будинок, в якому другий поверх площею близько 200 м. кв., дах та оздоблення стін вигоріли вщент. Також вогнем було знищено особисті речі. На території іншої садиби згорів дровник, і вогонь перекинувся до будинку, де незначно пошкодив обшивку стін. Також від вогню постраждало домоволодіння, на території якого давно ніхто не проживав і яке перебувало в занедбаному стані.
Остаточно пожежу було ліквідовано о 19:25. Причина загорання – необережне поводження з вогнем невстановленою особою, а простіше кажучи саме спалювання сухої рослинності призвело до такої масштабної пожежі.
Внаслідок отруєння продуктами горіння до охтирської ЦРЛ було госпіталізовано малолітню дитину та чоловіка 1986 року народження, але вже наступного дня потерпілих виписали з лікарні.
Хочу додати, що коли вогнеборці гасили пожежу в приватному секторі, надійшло повідомлення про загорання сухої трави в районі вул. Полтавської поблизу дванадцятиповерхівки та по вул. Петропавлівській неподалік від колій та лікарні. Тому коли пожежу по пров. Північному було локалізовано, одне відділення направили працювати над гасінням пожежі в районі Білого озера.
Також на минулому тижні були здійснені виїзди й в район. Зокрема в с. Веселий Гай згоріло декілька господарських споруд, житлові будинки вдалось врятувати, в с. Бугрувате – сінник, а в Пилівці вигорів луг, і вогонь почав наближатися до дачних кооперативів. Всі вищеперераховані пожежі також сталися через спалювання рослинних решток.
Тому звертаюся до громадян, не наражайте себе та своїх близьких на небезпеку, не спалюйте сміття та органічні рештки. Адже статистика підтверджує, що більшість пожеж виникають через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем – це може призвести до того, що через п’ять хвилин усе навколо палатиме. Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій – рослини, дерева, стерню та смітники. Наприклад, щоб упорядкувати прилеглу територію, деякі безвідповідальні господарі та садоводи навмисне підпалюють нескошену пересохлу від сонця траву та сміття. Дуже часто такі безглузді дії призводять до великомасштабних пожеж. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів, газо- та нафтопроводів. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.
Також пам’ятайте, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Джерело: roxolana.com.ua