СумДУ – серед кращих університетів України за показниками Scopus
У Сумах пішохід-порушник виявився крадієм у розшуку
У Юнаківській громаді внаслідок обстрілу загинув чоловік
По Шосткинській громаді ворог завдав ракетного удару: пошкоджено підприємство
Сумчанам надходять повідомлення начебто з суду про “вирішення питань” за хабар
Иммиграционный адвокат Алена Шевцова прокомментировала последние изменения касательно нелегальных иммигрантов в США
Кролевеччина провела в останню путь захисника Володимира Орлова
На Сумщині висадили три гектари нових лісів
Що робитимуть із Конгрес-центром СумДУ та в якому стані приміщення після ракетної атакиФОТО
У Генштабі повідомили про артобстріли по населених пунктах Сумської області
Каратист із Шостки виборов «срібло» серед юніорів на Всеукраїнський турнір рівня Гран-прі з карате
Кінолог із Сумщини та його чотирилапий напарник отримали відзнаку конкурсу від ГУРФОТО
У прокуратурі прокоментували вирок по резонансній справі Віталія Куколя
У Сумах в ДТП постраждав 74-річний водій
Науковцю СумДУ присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України»
У Лебедині відбувся благодійний концерт вихованців центру позашкільної освіти
У Сумах проведуть конкурс стартапів
Систематично обкрадав співмешканку: у Сумах поліцейські повідомили зловмиснику про підозру
У Путивльській громаді виявили нерозірваний снаряд біля понтонного мосту
У сумській 14-поверхівці не працює ліфт та відсутня електрика
За тиждень у перинатальному центрі Пресвятої Діви Марії в Сумах народилось 22 дитини
Білопільська нотаріальна контора змінила адресу
Конотопські борці вибороли дві путівки на Чемпіонат Європи
На Сумщині очікується другий пік активності агресивної мошки
У Ромнах завтра прощатимуться з воїном Олександром Марченком
Як евакуйовані тимчасово оселились у Сумах та чого потребують
У Сумах триває набір на навчання водіїв тролейбусів
Наслідки удару безпілотників по ринку в БілопілліФОТО
Сім’ям 20 загиблих захисників урочисто вручили посвідчення «Почесний громадянин міста Суми»
В Охтирці допомагають дітям із порушеннями розвитку з перших років життя

Чернотицький на посаді очільника НСТУ планує заробити у 2022-му від 3 до 6 мільйонів

Микола Чернотицький, колись відомий у Сумах активіст і грантоїд, очільник ЗМІ без профосвіти, а тепер голова Національної суспільної телерадіокомпанії України, у 2022 році планує за рахунок бюджетних коштів збільшитии свої статки в кілька разів.

Так, за інформацією київського журналіста Ігоря Свачія, якщо попередник Чернотицького, Зураб Аласанія, у 2020 році ковідних обмежень зміг отримати 1,5 млн грн зарплати, то наш земляк із наступного, 2022-го, зможе “загрібати” від 3 до 6 млн грн.

“Корито для “медіаспільноти”

Як керівники Суспільного стали мільйонерами🤑

Верховна Рада розглядає держбюджет-2022. Для Суспільного уряд виділив 1,8 млрд грн. “Медіаспільнота”, яка там хазяйнує з часу створення, вимагає ще 526 млн грн “на мінімальні потреби”. Інакше постраждає глядач. Проте практика останніх років свідчить, що попри збільшення фінансування в 2-3 рази, їх глядач і далі страждає від телепродажу, фільмів про життя тварин, нудних нецікавих проектів. Якість контенту низька, глядацька частка найменша серед національних каналів. Єдине, що збільшувалась – зарплати керівників. Ставку очільника зросла в 4,5 рази. Якщо Аласанія у 2020 році ковідних обмежень зміг отримати 1,5 млн грн, то його протеже і спадкоємець Чернотицький з наступного 2022 зможе “загрібати” від 3 до 6 млн грн.

💰Як їм це вдалося у непростий час, коли в країні війна, епідемія, економічна нестабільність і ось енергетична криза? Секрет успіху в наполегливій роботі наглядової ради НСТУ під керівництвом медіаексперткині з го “детектор медіа” Остапи.

💵 У 2017 році наглядова рада встановила оклад для голови правління Суспільного у розмірі 76,8 тис грн на місяць, іншим членам правління 57,6 тис грн. Для ще недавно державної компанії, де за керівництва Аласанії (а його завели на НТКУ у 2014) працівники ходили на роботу з своїм туалетним папером, це була космічна сума. Проте медіаспільнота “вибила” в Законі гарантованих 0,2% видатків державного бюджету, тож могли собі дозволити. Без зайвої скромності правлінню передбачили також щоквартальні премії у розмірі 3 окладів, та річну у розмірі 12 окладів. Згідно Закону “Про акціонерні товариства”, призначення премії як непостійної складової виплат потребувало щоразу голосування наглядової ради, а також аргументації – за що вона надається? Щоб можна було розмежувати, що виконано на зарплату, а що понад норму чи план. Жодного разу продовж двох років такої аргументації не звучало, а профільний комітет з питань призначень і нагород під незмінним керівництвом Глібовицького так і не спромігся розробити обіцяну систему KPI. Голосування за премії майже постійно супроводжувалося суперечками, адже окремі члени наглядової ради не бачили результатів, вартих преміювання Зурабі і його друзів. Щоб уникнути таких незручностей з боку членів, які “заважають розвитку суспільного”, верхівка налядової ради вдалася до наступного маневру.

❗Вставка. “73% суми премій за 8 місяців 2019 року правлінням спрямовано на преміювання працівників центральної дирекції і 27% – на регіони; при цьому, некерівним складом центральної дирекції (1995 осіб) отримано 56% з цих коштів, а керівним складом (175 осіб) – 44%. Станом на 01.09.2019 року мінімальні посадові оклади мали 53% працівників центральної дирекції та 84% працівників філій”

Фрагмент доповіді Служби внутрішнього аудиту. Прості працівники і далі отримували 5-7 тис грн, практично без жодних, або з рідкісними копійчаними преміями. ❗

💶 29 серпня 2019 року, в день першого засідання новообраної Верховної Ради, засіла також і наглядова рада НСТУ. Голова комітету з питань призначень і нагород Глібовицький розповів, що з колегами підготував проект зміни принципів оплати в компанії. “Розробка” передбачала відмову від щоквартальних премій, які “викликають суперечки та протистояння”, натомість збільшення окладу керівництву компанії більше, ніж вдвічі: членам правління до 140 тис грн, голові – 160 тис грн. Тобто, замість премії, яку потрібно щоразу голосувати, правління мало автоматично отримувати фактично подвійну зарплату. Крім того їм пропонувалося нараховувати 0,3-1% від рекламних надходжень. Однак, “незручні” члени знову обурилися і це “соломоново-глібовицьке” рішення протягти не вдалося . Проект не набрав досить голосів і був відхилений. Голова наглядової ради експерткиня Остапа прудко оголосила 5 хвилинну перерву. Після якої Глібовицький озвучив, що їх комітет за цей час провів засідання і підготував нову пропозицію – збільшити оклад голові правління до 118 тис грн, іншим членам 98 тис грн. При цьому рекламний “бонус” керівництву збільшився втричі до 1-3% надхождень. Це рішення тут же розглянули і проголосували. З порушенням положення про наглядову раду, пунктів про порядок проведення засідань. Отже, наглядова за 5 хвилин, “на коліні” провернула аферу, в результаті якої “получка” ( заробітною платою це назвати важко) правління Суспільного суттєво зросла. До речі, якщо ви думаєте, що рекламний бонус – жалюгідні 1-3%, доведеться вас розчарувати. У 2019 році надходження від реклами в компанії склали 95,9 млн грн. Алеі це ще не все. Наглядова рада 09.09.2019 року уклала додаткові угоди до контрактів з членами правління, в яких прописала, що відсоток нараховується не лише від реклами, але і спонсорських, донорських коштів. Ще й додала річну премію в 6 окладів. Ці додаткові угоди на сайті у розділі протоколи засідань наглядової ради закриті. Хоча інші документи публікуються в повному обсязі. Всі ці шахрайські “напрацювання” наглядова рада затвердила у положеннях про винагороду членів виконавчого органу 28 лютого 2020 року. Це, якщо пригадуєте, перший рік пандемії, коли уряд ввів тимчасові обмеження на зарплату не більше 47 тис. Попри це, завдяки щедрості Світлани Остапи і її однодумців у наглядовій раді, Аласанія зміг заробити 1,5 грн в той кризовий рік. Виплати внаслідок незаконного рішення наглядової завдали збитків компанії в особливо великих розмірах, і за це , либонь, мала б бути кримінальна відповідальність. Але це також ще не кінець зарплатних досягнень “медіаспільноти”.

💵 У 2020 році НСТУ замовило у компанії Ernst & Young розробку грейдової системи оплати праці. Ця послугала вартувала 1 млн 093 тис грн, а угоду уклали поза системою Прозоро. Як запевняють на сторінці розробника, грейдова система дозволяє оптимізувати бюджет зарплат, налагодити систему винагород, що має запобігти відтоку кадрів, сприяти залученню і збереженню талановитих працівників. Ernst & Young, очевидно, таку систему розробила. Хоча на сайті мовника цей недешевий документ відсутній. Не видно аргументів, з чим порівнювали, звідки цифри, чи враховано, що компанія державна, неприбуткова і тд? Навіть члени наглядової бачили цей секретний документ лише не всі. Їм подали вже проект, який напрацював виконавчий орган НСТУ. Він і був затверджений. Нова система передбачає ієрархію посад і зарплат відповідно. Тепер в АТ НСТУ є 9 рівнів, таких собі каст, які різняться між собою “цінністю для компанії та внеском в роботу”. Для кожної групи визначена вилка виплат – мінімум-максимум, який може отримати особа. Розмір оплати вираховується за формулою 𝒚=𝟎.𝟎𝟎𝟎𝟎𝟎𝟏𝟒𝒙𝟒−𝟎.𝟎𝟎𝟏𝟗𝟖𝟗𝟖𝒙𝟑+𝟏.𝟏𝟎𝟔𝒙𝟐−𝟐𝟐𝟗.𝟒𝟒𝒙+𝟐𝟓,𝟐𝟕𝟎.𝟓.

Коли ретельно порахували всі фактори, ікси і ігрики, виявилося, що на вершині ієрархії опинилися члени правління з зарплатою від 189 до 342 тис грн. Також для них передбачається річна премія в шість окладів. Журналісти, кореспонденти, оглядачі, режисери та інший дріб’язок за своє цінністю на другому щаблі, але знизу. Це передостанній 8 грейд з зарплатою від 10 до 25 тис грн. До речі, в жовтні цього року їх уже прогрейдили і тепер щасливці збагатішали на 2 тис грн. Отримують 12 тис в місяць. Найнижча каста, то двірник, комірник, ліфтер ( чогось ще напрошується кочегар)). Але і цих не обділили – матимуть від 8 до 13 тис. Гарна система, як не крути! З наступного року керівники гребтимуть від 3 млн грн, а якщо по максимуму, то й до 6 млн з гаком!

Ще один напрям освоєння (розпилу) коштів платників податків – це закупівлі. Але напишу про це в другій частині. Щоб не втомлювати вас надміром hуйні, яку творять на Супільному. Повірте, там повний…ммм, абзац! Так само напишу висновок-пропозицію. Наперед скажу, що треба невідкладно заводити в НСТУ перевіряючі і правоохоронні органи. Сподіваюся, так і буде”, – написав Ігор Свачій, додавши скрін документу про розміри посадових окладів працівників НСТУ.

Поділитися в соціальних мережах
08 січня
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу