Депутата Сумської облради Віталія Калініченка відзначили медаллю
На Сумщині протягом тижня поліцейські здійснили понад 340 перевірок щодо дотримання карантинних обмежень
Где тренироваться воспитанникам «Теннисной академии» в Сумах зимой
Губернатор Сумщини Дмитро Живицький відзначив дорогу Кириківка-Мирне-Сонячне, яку ремонтувала «АМК РЕМ-БУД»
Жителя Охтирщини викрили на незаконній порубці деревВІДЕО
Кліп співака з Сумщини увійшов у 10-ку найпопулярніших музичних відео в Україні за версією GoogleВІДЕО
В обласному краєзнавчому музеї – виставка «Історія Збройних Сил України у поштових випусках»ФОТО
Біатлоністи Сумщини взяли участь у гонках кубку IBU
Якою буде погода на Сумщині у вихідні?
У Сумах визначили переможців конкурсу «Всесвіт очима дитини»
Почему в сумском детском парке снова срезают старые деревья?
Нардеп від Сумщини Ігор Васильєв поставив питання міністру інфраструктури щодо закриття відділень Укрпошти
На Сумщині поліцейські скерували до суду обвинувальний акт стосовно члена організованої злочинної групи
Жителі Сумщини отримали нагороди до Дня Збройних Сил України
У Сумах волонтери навчають людей старшого віку користуватися гаджетами
На Сумщині відбувся другий випуск водолазів ДСНС України
Кабмін відзначив директора лісгоспу з Сумщини
У поліції Сумщини назвали 5 найпопулярніших видів шахрайства
У Сумах сталася ДТП на Іллінській
У Сумах створили координаційну раду з впровадження стратегії інтеркультурного розвитку
Бігун із Сумщини пробіг 70 км горами і пустелею Оману
У Сумській ОДА обурилися трансляцією російських серіалів у маршрутках Суми-Київ
На Глухівщині автівку занесло в кювет
На Сумщині підрядника підозрюють у службовій недбалості зі збитками в 1,2 млн грн
У Сумах сталася ДТП на Покровській площіВІДЕО
У Сумах громадський транспорт буде брати і стоячих пасажирів
У Шостці визначилися з місцями продажу новорічних ялинок
Талановита дівчинка з Роменщини підкорила два міжнародні конкурси
Графік роботи сумських пунктів щеплення від COVID-19 на вихідних
Рада ректорів Сумської області відвідала Посольство Туреччини

Чернотицький на посаді очільника НСТУ планує заробити у 2022-му від 3 до 6 мільйонів

Микола Чернотицький, колись відомий у Сумах активіст і грантоїд, очільник ЗМІ без профосвіти, а тепер голова Національної суспільної телерадіокомпанії України, у 2022 році планує за рахунок бюджетних коштів збільшитии свої статки в кілька разів.

Так, за інформацією київського журналіста Ігоря Свачія, якщо попередник Чернотицького, Зураб Аласанія, у 2020 році ковідних обмежень зміг отримати 1,5 млн грн зарплати, то наш земляк із наступного, 2022-го, зможе “загрібати” від 3 до 6 млн грн.

“Корито для “медіаспільноти”

Як керівники Суспільного стали мільйонерами🤑

Верховна Рада розглядає держбюджет-2022. Для Суспільного уряд виділив 1,8 млрд грн. “Медіаспільнота”, яка там хазяйнує з часу створення, вимагає ще 526 млн грн “на мінімальні потреби”. Інакше постраждає глядач. Проте практика останніх років свідчить, що попри збільшення фінансування в 2-3 рази, їх глядач і далі страждає від телепродажу, фільмів про життя тварин, нудних нецікавих проектів. Якість контенту низька, глядацька частка найменша серед національних каналів. Єдине, що збільшувалась – зарплати керівників. Ставку очільника зросла в 4,5 рази. Якщо Аласанія у 2020 році ковідних обмежень зміг отримати 1,5 млн грн, то його протеже і спадкоємець Чернотицький з наступного 2022 зможе “загрібати” від 3 до 6 млн грн.

💰Як їм це вдалося у непростий час, коли в країні війна, епідемія, економічна нестабільність і ось енергетична криза? Секрет успіху в наполегливій роботі наглядової ради НСТУ під керівництвом медіаексперткині з го “детектор медіа” Остапи.

💵 У 2017 році наглядова рада встановила оклад для голови правління Суспільного у розмірі 76,8 тис грн на місяць, іншим членам правління 57,6 тис грн. Для ще недавно державної компанії, де за керівництва Аласанії (а його завели на НТКУ у 2014) працівники ходили на роботу з своїм туалетним папером, це була космічна сума. Проте медіаспільнота “вибила” в Законі гарантованих 0,2% видатків державного бюджету, тож могли собі дозволити. Без зайвої скромності правлінню передбачили також щоквартальні премії у розмірі 3 окладів, та річну у розмірі 12 окладів. Згідно Закону “Про акціонерні товариства”, призначення премії як непостійної складової виплат потребувало щоразу голосування наглядової ради, а також аргументації – за що вона надається? Щоб можна було розмежувати, що виконано на зарплату, а що понад норму чи план. Жодного разу продовж двох років такої аргументації не звучало, а профільний комітет з питань призначень і нагород під незмінним керівництвом Глібовицького так і не спромігся розробити обіцяну систему KPI. Голосування за премії майже постійно супроводжувалося суперечками, адже окремі члени наглядової ради не бачили результатів, вартих преміювання Зурабі і його друзів. Щоб уникнути таких незручностей з боку членів, які “заважають розвитку суспільного”, верхівка налядової ради вдалася до наступного маневру.

❗Вставка. “73% суми премій за 8 місяців 2019 року правлінням спрямовано на преміювання працівників центральної дирекції і 27% – на регіони; при цьому, некерівним складом центральної дирекції (1995 осіб) отримано 56% з цих коштів, а керівним складом (175 осіб) – 44%. Станом на 01.09.2019 року мінімальні посадові оклади мали 53% працівників центральної дирекції та 84% працівників філій”

Фрагмент доповіді Служби внутрішнього аудиту. Прості працівники і далі отримували 5-7 тис грн, практично без жодних, або з рідкісними копійчаними преміями. ❗

💶 29 серпня 2019 року, в день першого засідання новообраної Верховної Ради, засіла також і наглядова рада НСТУ. Голова комітету з питань призначень і нагород Глібовицький розповів, що з колегами підготував проект зміни принципів оплати в компанії. “Розробка” передбачала відмову від щоквартальних премій, які “викликають суперечки та протистояння”, натомість збільшення окладу керівництву компанії більше, ніж вдвічі: членам правління до 140 тис грн, голові – 160 тис грн. Тобто, замість премії, яку потрібно щоразу голосувати, правління мало автоматично отримувати фактично подвійну зарплату. Крім того їм пропонувалося нараховувати 0,3-1% від рекламних надходжень. Однак, “незручні” члени знову обурилися і це “соломоново-глібовицьке” рішення протягти не вдалося . Проект не набрав досить голосів і був відхилений. Голова наглядової ради експерткиня Остапа прудко оголосила 5 хвилинну перерву. Після якої Глібовицький озвучив, що їх комітет за цей час провів засідання і підготував нову пропозицію – збільшити оклад голові правління до 118 тис грн, іншим членам 98 тис грн. При цьому рекламний “бонус” керівництву збільшився втричі до 1-3% надхождень. Це рішення тут же розглянули і проголосували. З порушенням положення про наглядову раду, пунктів про порядок проведення засідань. Отже, наглядова за 5 хвилин, “на коліні” провернула аферу, в результаті якої “получка” ( заробітною платою це назвати важко) правління Суспільного суттєво зросла. До речі, якщо ви думаєте, що рекламний бонус – жалюгідні 1-3%, доведеться вас розчарувати. У 2019 році надходження від реклами в компанії склали 95,9 млн грн. Алеі це ще не все. Наглядова рада 09.09.2019 року уклала додаткові угоди до контрактів з членами правління, в яких прописала, що відсоток нараховується не лише від реклами, але і спонсорських, донорських коштів. Ще й додала річну премію в 6 окладів. Ці додаткові угоди на сайті у розділі протоколи засідань наглядової ради закриті. Хоча інші документи публікуються в повному обсязі. Всі ці шахрайські “напрацювання” наглядова рада затвердила у положеннях про винагороду членів виконавчого органу 28 лютого 2020 року. Це, якщо пригадуєте, перший рік пандемії, коли уряд ввів тимчасові обмеження на зарплату не більше 47 тис. Попри це, завдяки щедрості Світлани Остапи і її однодумців у наглядовій раді, Аласанія зміг заробити 1,5 грн в той кризовий рік. Виплати внаслідок незаконного рішення наглядової завдали збитків компанії в особливо великих розмірах, і за це , либонь, мала б бути кримінальна відповідальність. Але це також ще не кінець зарплатних досягнень “медіаспільноти”.

💵 У 2020 році НСТУ замовило у компанії Ernst & Young розробку грейдової системи оплати праці. Ця послугала вартувала 1 млн 093 тис грн, а угоду уклали поза системою Прозоро. Як запевняють на сторінці розробника, грейдова система дозволяє оптимізувати бюджет зарплат, налагодити систему винагород, що має запобігти відтоку кадрів, сприяти залученню і збереженню талановитих працівників. Ernst & Young, очевидно, таку систему розробила. Хоча на сайті мовника цей недешевий документ відсутній. Не видно аргументів, з чим порівнювали, звідки цифри, чи враховано, що компанія державна, неприбуткова і тд? Навіть члени наглядової бачили цей секретний документ лише не всі. Їм подали вже проект, який напрацював виконавчий орган НСТУ. Він і був затверджений. Нова система передбачає ієрархію посад і зарплат відповідно. Тепер в АТ НСТУ є 9 рівнів, таких собі каст, які різняться між собою “цінністю для компанії та внеском в роботу”. Для кожної групи визначена вилка виплат – мінімум-максимум, який може отримати особа. Розмір оплати вираховується за формулою 𝒚=𝟎.𝟎𝟎𝟎𝟎𝟎𝟏𝟒𝒙𝟒−𝟎.𝟎𝟎𝟏𝟗𝟖𝟗𝟖𝒙𝟑+𝟏.𝟏𝟎𝟔𝒙𝟐−𝟐𝟐𝟗.𝟒𝟒𝒙+𝟐𝟓,𝟐𝟕𝟎.𝟓.

Коли ретельно порахували всі фактори, ікси і ігрики, виявилося, що на вершині ієрархії опинилися члени правління з зарплатою від 189 до 342 тис грн. Також для них передбачається річна премія в шість окладів. Журналісти, кореспонденти, оглядачі, режисери та інший дріб’язок за своє цінністю на другому щаблі, але знизу. Це передостанній 8 грейд з зарплатою від 10 до 25 тис грн. До речі, в жовтні цього року їх уже прогрейдили і тепер щасливці збагатішали на 2 тис грн. Отримують 12 тис в місяць. Найнижча каста, то двірник, комірник, ліфтер ( чогось ще напрошується кочегар)). Але і цих не обділили – матимуть від 8 до 13 тис. Гарна система, як не крути! З наступного року керівники гребтимуть від 3 млн грн, а якщо по максимуму, то й до 6 млн з гаком!

Ще один напрям освоєння (розпилу) коштів платників податків – це закупівлі. Але напишу про це в другій частині. Щоб не втомлювати вас надміром hуйні, яку творять на Супільному. Повірте, там повний…ммм, абзац! Так само напишу висновок-пропозицію. Наперед скажу, що треба невідкладно заводити в НСТУ перевіряючі і правоохоронні органи. Сподіваюся, так і буде”, – написав Ігор Свачій, додавши скрін документу про розміри посадових окладів працівників НСТУ.

Поділитися в соціальних мережах
Поліції хочуть підняти зарплати за рахунок штрафів і акцизів
Ердоган обговорив із Путіним ситуацію в Україні
В аеропорту Риги через хуртовину літак з’їхав зі злітно-посадкової смуги
Землі українців в окупованому Криму продаватимуть на торгах
Автоцистерна з аміаком перекинулась поблизу Вінниці: небезпечну речовину перекачувалиФОТО
НАЗК перевірило декларацію Баканова – знайшли незначні неточності
Укол за $2 млн: Україна купуватиме найдорожчі ліки у світі для дітей із СМА
Криптомайнери вкрали під Києвом електрики на мільйони гривень – СБУФОТО
Маск продав акцій Tesla ще на 1 мільярд доларів
В Італії чоловік прийшов вакцинуватися від коронавірусу із фальшивою силіконовою рукою
Режим Лукашенка підготував “жорсткий пакет санкцій” проти Заходу
В Австрії визначили ім’я нового канцлера
Податкова амністія: українці задекларували активи на 250 мільйонів
Штам “Омікрон” може стати домінуючим у Європі за кілька місяців – агентство ЄС
За вбивство байкера в Києві віцечемпіон світу з сумо отримав 12 років тюрми
Раптово помер директор Будинку вчених, де відбулася скандальна БДСМ-вечірка
Кому можна одружуватися до 18 років? Пояснення Мін’юсту
Росіяни збільшують зарплати бойовикам, аби втримати їх на “службі” – розвідка
Рада Європи ініціює санкційну процедуру проти Туреччини
Байден та Путін поговорять у форматі відеоконференції
У Чернівцях викрили потужну ботоферму: дискредитувала ЗСУ і виправдовувала Росію
“Гроші на ліки”: у Дніпрі 10-річна дівчинка з бронхітом просила милостиню
37% дорослих українців повністю щеплені проти Covid-19
Кабмін перепризначив керівництво Комісії по гральному бізнесу
За час пандемії в Україні від Covid померли 87,6 тисячі людей
В ОПУ розповіли, чому “тисячу Зеленського” не дадуть живими грошима
Tesla відкрила продаж електроквадроциклів для дітей
У Кривому Розі через обвал у шахті загинув гірник
Венедіктова знайшла більше 200 справ на бізнес Ахметова
Кулеба: Україна вступить у НАТО, коли три столиці змінять свої погляди