Cумський підприємець заявив про тиск на бізнес
Cумський підприємець говорить, що його відео, яке він виклав у соціальні мережі, та перевірка його магазину Держспоживслужбою збіглись у часі.
Валерій Осадченко – власник магазину електротоварів у Сумах. 1 грудня у соцмережі він опублікував ролик – про реєстрацію місцевого осередку політичної партії. 4 грудня до нього прийшли з перевіркою. Вважає, що це сталося не випадково. Чоловік каже: йому пояснили, що начебто роблять закупку для вивчення продукції на безпечність. Купили прожектор, лампу та подовжувач. Усе у двох екземплярах. Перший забрали на дослідження, другий – залишили йому на зберігання, для можливості оскарження результатів дослідження.
“Закупку вони зробили для того, щоб перевірити ці електричні вироби на відповідність держстандартам. Можуть вони продаватися чи ні. Якщо ця продукція не відповідає держстандартам, то за цю експертизу маю заплатити я, начебто я ці лампочки виробляю і начебто я несу відповідальність за це”, – говорить Валерій Осадченко.
Начальник управління захисту прав споживачів Володимир Єщенко говорить: дослідження заплановане, затверджене у листопаді торік. “Останній квартал цього року, в секторальному плані передбачений якраз електроприлади, побутова електронна техніка. На підставі цього секторального плану щоквартально складається наш внутрішній план. Тут навіть прізвища не зазначені, а зазначена лише назва магазину, оскільки ми перевіряємо не підприємця, а перевіряємо продукцію, якою торгують”, – говорить Володимир Єщенко.
За словами Володимир Єщенка, вони користуються всеукраїнською базою підозрілої продукції. Наприклад, прожектор, який купили, схильний, за даними сайту, до загоряння. “У нас є національна система ринкового нагляду. Це не та система, яка всім відома – сайт uvaga.gov.ua, де є тільки небезпечна продукція. А саме інформація щодо продукції, яка мала ті чи інші зауваження. Відбір зразків, їх випробування, це не є чимсь поганим чи небезпечним для самого суб’єкта господарювання чи продавця. Це є одним зі способів доведення того, що продукція небезпечна”, – коментує головний спеціаліст Управління Держспоживслужби Сумщини Ярослав Землюк.
Перевірка товару триватиме до 10 днів. Закуплені зразки зараз направили до харківської лабораторії. Там їх випробують. Якщо підтвердиться їхня безпечність, другі екземпляри, що лишилися у продавця, передадуть дитячому будинку, говорить Володимир Єщенко.
Якщо товар виявиться небезпечним, його заборонять до реалізації, а продавець оплатить вартість випробувань. Далі досліджуватимуть, як товар потрапив на український ринок, і якими шляхами розійшовся, говорять у Держпродспоживслужбі.
suspilne.media