“Групи смерті” вже поруч: у 30 школярів виявили характерні порізи і малюнки
Під час брифінгу у прокуратурі Сумськї області щодо небезпечних ігор, які поширюються Інтернет-простором, правоохоронці озвучили шокуючі факти, виявлені під час спеціального медичного огляду дітей у школах.
Близько 30 учнів мають характерні порізи чи малюнки, що дає можливість стверджувати про ймовірну участь у так званих “групах смерті”. На даний час вже розпочато ряд кримінальних проваджень за статтею 120 КК України (доведення до самогубства), правоохоронці з’ясовують особи так званих кураторів, перевіряють контакти та групи, а також працюють на виявленні інших неповнолітніх гравців, – повідомив Валерій Могильний.
Наразі з школярами, які потрапили в «зону ризику», а це переважно діти 10–15 років, працюють як співробітники ювенальної превенції, так і психологи та педагоги.
Як зазначила практичний психолог Сумської загальноосвітньої школи № 15 Анна Чернякова, в гру йдуть ті діти, яким не вистачає спілкування у реальному житті, тому вони компенсують його нестачу спілкуваннями в соцмережах. По-друге, куратор гри – досвідчений психолог, він майстерно грає на почуттях дитини, поволі, непомітно для неї самої, підштовхуючи її до самогубства. По-третє, однією з умов прийняття у гру – секретність. Дітям в силу їх віку подобається бути особливими, утаємничими у щось важливо, тому вони охоче вступають у різні субкультури та кшталт готів чи ему. Четверте – даруючи чи купляючи дитині гаджет, батьки почасти не вміють ним користуватися, звідси – безконтрольність за тим, з ким, на які теми, коли, на яких сайтах і в яких мережах спілкується їхнє «чадо». Тому основна порада батькам – частіше спілкуйтесь зі своїми дітьми, цікавтесь їх життям.
У разі необхідності працює цілодобовий телефон довіри психологічної допомоги 33-40-50. Також можна звернутися за допомогою до дитячих психологів, що працюють на базах поліклінік, «дружніх до молоді»: Сумська обласна дитяча клінічна лікарня тел. реєстратури 66-21-31, міська дитяча поліклініка тел: 66-18-98, 095-194-89-49.
Також на базі обласного психоневрологічного диспансеру ведуть прийом фахівці: дитячий психолог, дитячий психотерапевт, дитячий психіатр (щоденно з 08:00 до 14:00) тел.:25-51-46 . Батьки, які виявили свою дитину в числі «гравців», можуть, не виходячи з дому, звернутися на офіційний сайт кіберполіції за адресою: https://www.cybercrime.gov.ua/ та заповнити форму зворотного зв’язку.