На “Електроавтотрансі” є GPS, але витрати пального контролюють дідівським способом
На останньому засіданні тимчасової контрольної депутатської комісії по роботі КП «Електроавтотранс» громадські активісти поцікавилися у директора підприємства Віталія Однорога, чому на автобусах КП не встановлюються датчики контролю палива. Адже при нинішніх цінах на ПММ, та ще й з огляду на всім відому звичку деяких водіїв зливати надлишки, це напевно дало б підприємству досить відчутну економію.
Однорог пояснив, що система GPS, яку закупило КП «Електроавтотранс» для своїх автобусів і тролейбусів, має таку додаткову функцію – вести облік витрати палива. Але для того, щоб вона працювала, потрібно докуповувати спеціальне обладнання, яке встановлюється безпосередньо в паливному баку. Один такий датчик коштує від 3 до 4 тис. грн, тобто на 20 автобусів потрібно близько 80 тис. грн. Поки у КП немає можливості їх придбати, так як на сьогодні важливіше докупити відсутні датчики GPS (їх поки не вистачає на половину тролейбусів) і доопрацювати програмне забезпечення. Та й, якщо говорити про пріоритети, то, на думку Однорога, краще витратити ці 80 тисяч грн. на ремонт транспорту:
“Буквально сьогодні ми купили запчастини для того, щоб відремонтувати задній міст тролейбуса-спарки, на 71 тисячу. Так що важливіше – купити ці датчики або випустити на лінію тролейбус?”
Однак, на думку громадських діячів, це питання спірне. Але Однорог запевнив, що на сьогодні витрата палива на автобусах і так строго контролюється, нехай і в ручному режимі, але все ж досить ефективно: витрата палива на кожен маршрут чітко розрахована (відповідно до технічних характеристик автобуса і протяжністю маршруту), і в залежності від кількості рейсів в день водії отримують суворі обмеження по заправці. Увечері це перевіряється і фіксується в спеціальному журналі, а за безпідставну перевитрата водіїв штрафують.
Однак це не означає, що керівництво КП зовсім відмовилося від установки датчиків контролю палива, і як тільки з’явиться така можливість, вони будуть закуплені і встановлені. Адже як би на КП не старалися робити це своїми силами, людський фактор все одно грає свою роль, а комп’ютер, як то кажуть, не обдуриш.
Джерело: http://www.shans.com.ua/