На Сумщині підприємець влаштував розважальну стрілянину по тваринах у забороненій зоні (фото)
11 січня під час патрулювання території Глинського лісництва рейдова бригада Сумського держлісгоспу о 22:00 помітила легковий автомобіль марки ВАЗ 2106, залишений власником поблизу лісового масиву. Сліди від нього вели через ліс до кукурудзяного поля, де патрульна бригада і натрапила на браконьєра.
Порушник при собі мав карабін, тепловізорний приціл та незаконно здобуту тушку лисиці.
Під час подальшого з’ясування обставин, було встановлено особу горе-мисливця. Ним виявився приватний підприємець із Ромен. Схоже, чоловік вирішив розважитись нічним полюванням. Про якусь матеріальну скруту, що змусила людину порушити закон, вочевидь тут не йдеться.
За даним фактом працівниками лісової охорони складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 85 КУпАП «Порушення правил полювання». Відповідно до діючих норм було нараховано розмір заподіяної шкоди в сумі 1000 грн. Крім того, у браконьєра вилучено знаряддя незаконного полювання та вбиту тварину.
На даний час матеріали по справі направлені до Роменського міськрайонного суду для подальшого розгляду.
Коментуючи ситуацію, керівник рейдової бригади інженер охорони та захисту лісу Сумського держлісгоспу Микола Лущан зазначив, що даний випадок викликає особливе обурення. Адже був зафіксований на відтворювальній ділянці мисливських угідь, території , яка виділена для спокійного проживання та розмноження тварин. До речі, факти браконьєрства на цій ділянці трапляються не вперше. Минулого року саме тут було зафіксовано випадок незаконного полювання, який набув широкого розголосу. Схоже, що охочі розважитись браконьєрством ще залишаються. Вже цього року рейдовою бригадою складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 85 КУпАП «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу».
«Закликаємо всіх, хто захоплюється полюванням, не скочуватись до банального браконьєрства. Мисливство – це древнє захоплення, яке передбачає культуру поведінки, має глибокі традиції та потребує знання та розуміння світу природи», – пишуть на сторінці ДП «Роменський лісгосп».