На Сумщині розпочато відбір представників громадськості до складу поліцейської комісії
У зв’язку із необхідністю виконання вимог Закону України «Про національну поліцію» щодо забезпечення прозорого добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських на підставі об’єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кожного поліцейського, відповідності їх посаді, визначення перспективи службового використання в органах поліції, відповідно до звернення Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України обласною радою мають бути обрані представники громадськості до складу відповідної поліцейської комісії.
Законом України «Про Національну поліцію» для забезпечення прозорого добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських на підставі об’єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кожного поліцейського, відповідності їх посаді, визначення перспективи службового використання в органах поліції утворюються постійні поліцейські комісії.
Відповідно до частини 3 статті 51 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що до складу поліцейської комісії територіальних органів поліції входять два представники громадськості, обрані відповідною обласною радою, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет.
Частиною 5 статті 51 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що максимальний строк повноважень члена поліцейської комісії становить три роки.
Одна і та сама особа може здійснювати повноваження члена поліцейської комісії лише протягом одного трирічного строку. Повторне призначення на посаду члена поліцейської комісії забороняється.
Представники громадськості, які відповідають критеріям, зазначеним у статті 51 Закону України «Про Національну поліцію» та виявили бажання взяти участь у відборі кандидатів до складу поліцейської комісії Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції, можуть подати до обласної ради не пізніше 20 березня 2020 року наступні документи:
- лист-клопотання на ім’я голови обласної ради, з пропозицією включити особу (кандидата) до складу поліцейської комісії;
- розширену автобіографію кандидата до складу поліцейської комісії;
- документи, які підтверджують відповідність особи, яка виявила бажання увійти до складу поліцейської комісії, критеріям, зазначеним у статті 51 Закону України «Про Національну поліцію» (рекомендаційні листи, характеристики тощо).