На Сумщині вилучають з обігу сири, які не мають маркування державною мовою
Головне управління Держпродсподживслужби в Сумській області повідомляє, що під час здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) було виявлено реалізацію продукції, маркування якої не відповідає вимогам законодавства – не зазначено маркування на державній мові, а саме: сік «Capri-Sun», Хамон із свинини «Jamon Serrano», Сир «OSM Kosow baron», Сир « Wloszczowa GOUDA», Сир Mini GOUDA, Сир «OSM Kosow baron, Сир «TYPU SZWAJCARSKIEGO», Сир «SIERPC», Сир MLEKPOL «SENATOR ser GOUDA».
Відповідно до частини 2 статті 5 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» оператори ринку харчових продуктів, які не є відповідальними за інформацію про харчовий продукт, не мають права здійснювати обіг таких харчових продуктів.
Частиною 1 статті 10 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» визначено, що інформація про харчові продукти надається державною мовою.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 37 Закону № 771 забороняється обіг об’єктів санітарних заходів, якщо ці об’єкти неправильно марковані.
Тому за результатами державного контролю було складено акт проведення перевірки, припис щодо усунення порушень вимог законодавства, протокол про виявлене порушення.
Крім того, за результатами заходу Головним управлінням також було прийнято рішення про вилучення з обігу харчових продуктів, маркування яких не відповідало діючому законодавству.
На підставі зазначених матеріалів був застосований штраф в розмірі 18 тис. грн.
Суб’єкт господарювання з виявленими порушеннями не погодився та звернувся з позовом до суду. За результатами судового розгляду Головним управлінням було доведено законність перевірки та застосованих штрафних санкцій. У зв’язку з чим рішенням Сумського окружного адміністративного суду по справі в задоволенні позовних оператора ринку було відмовлено.
Станом на 2 грудня 2021 зазначене рішення суду та постанова про застосування штрафних санкцій набрали законної сили. Головним управлінням вживаються заходи щодо примусового стягнення штрафних санкцій через органи ДВС, ініційований арешт майна та грошових коштів правопорушника.