На Сумщині виявили більше сотні закладів, які незаконно працюють в умовах карантину
Карантин на Сумщині триває. 17 березня згідно постанови Кабміну №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» зачинилася низка закладів, які передбачають приймання відвідувачів. Про те, як дотримуються карантину заклади Сумщини ми дізналися від працівників Держпроспоживслужби.
В умовах карантину можуть працювати продуктові магазини, заправки, аптеки, магазини побутової хімії, магазини техніки, що здійснюють реалізацію засобів зв’язку, банки та страхові фірми, поштові відділення, кур’єрські служби, кафе та ресторани можуть здійснювати доставку їжі.
Суб’єкти господарювання, що продовжують роботу, обов’язково, проводять дезінфекційні заходи, вологе прибирання, дотримуються режиму провітрювання.
Заклади можуть працювати за зміненим робочим графіком та вводити певні обмежувальні заходи. Так, у магазинах, банківських та поштових відділеннях Сумщини споживачі можуть зіштовхнутися з новими правилами їх обслуговування: у деяких закладах відвідування споживачів допускається за умови одночасного перебування в приміщенні не більше 10 осіб. Функціонування супермаркетів здійснюватиметься на умовах дотримання дистанції 1-2 метри та перебування продавців у засобах індивідуального захисту.
“Чіткого обмеження щодо кількості відвідувачів закладів у постанові Кабміну від 11 березня 2020 року №211 немає, але для безпеки обслуговуючого персоналу та споживачів, керівники суб’єктів господарювання можуть ввести обмежувальні заходи. Так, у деяких магазинах міста, банківських установах та поштових відділеннях у приміщені може перебувати не більше 10 споживачів. У деяких закладах можна помітити позначки щодо дотриманя безпечної дистанції. Люди мають усвідомлювати необхідність заходів в умовах сьогодення та дотримуватися обмежувальних заходів”, – говорить Тетяна Язикова, головний спеціаліст управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.
Відповідно до постанови Кабміну №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», мають припинити роботу суб’єкти господарювання, які передбачають приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення. Проте не всі керівники таких закладів в Сумській області усвідомлюють необхідність дотримання карантинних заходів.
Наразі Держпродспоживслужбою в Сумській області перевірено 1707 об’єктів. З них на 31 поліція склала протокол за порушення обмежувальних карантинних заходів. 119 об’єктів господарювання продовжують працювати, не дивлячись на постанову Кабінету міністрів №211. Працівниками Держпродспоживслужби вже направлено звернення до поліціїї щодо відкриття кримінальної справи стосовно незаконного функціонування суб’єктів господарювання.
За невиконання постанови про карантин через коронавірус загрожує кримінальна відповідальність.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020, внесені зміни до ст. 325 Кримінального кодексу України, якими з 18.03.2020 запроваджується адміністративна відповідальність за порушення правил карантину – штраф для громадян: від 17 тис. грн до 34 тис. грн., штраф для посадових осіб: від 34 тис. грн до 170 тис. грн. Існуюча кримінальна відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням: штраф зросте з 1700 грн. до 17000 – 51000 грн., також можливим є арешт до 6 місяців, обмеження волі до 3 років, позбавлення волі до 3 років, а якщо такі дії спричинили загибель людей – позбавленням волі на 5-8 років, повідомляє сайт відомства.