Полісмени заспокоювали наляканих школярів
Останнім часом, враховуючи резонанс та небезпеку, яку представляють для підлітків закриті інтернет-групи, працівники поліції проводять ряд профілактичних та роз‘яснювальних заходів, аби убезпечити молодь від участі в «групах смерті». Однак робота правоохоронців у цьому напрямку значно ускладнюється тим, що діти, не усвідомлюючи небезпеку, часто самі шукають в соцмережах такі контакти, або ж вдаються до розіграшів, лякаючи однолітків телефонними дзвінками чи смс-повідомленнями.
Нещодавно подібний випадок стався у Липовій Долині. Учень однієї зі шкіл після сварки з приятелем вирішив його налякати. Знаючи про страх свого друга перед такими «іграми», він відправив йому смс-ку наступного змісту: «готовий до гри, краще б ти цього не робив». Отримавши повідомлення, хлопчина повірив, що хтось зареєстрував його у групі, і серйозно перелякався. Перелякався за товариша й сам «жартівник», оскільки подумав, що той може й справді щось собі заподіяти.
У результаті працівникам поліції довелося заспокоювати обох школярів. Друзям пояснили всю небезпеку та безглуздість таких «жартів», і горе-приятель пообіцяв більше ніколи й нікого так не розігрувати.
Правоохоронці знову звертаються до всіх батьків з закликом приділяти більше уваги своїм дітям, більше часу проводити з ними, пояснювати всі небезпеки, що можуть очікувати їх в інтернет-просторі, та розповісти про наслідки жорстоких чи поспішних вчинків. Самим же підліткам полісмени радять не відповідати на смс-повідомлення з незнайомих номерів чи від анонімних абонентів, а відразу повідомляти про них дорослим – батькам, вчителям, або ж до найближчого відділку поліції чи на телефон «102».