Понад 50 виробників представили свою продукцію на ярмарку “Золота осінь” у Сумах
Після річної перерви у Сумах відбувся ярмарок “Золота осінь”. 9 жовтня він зібрав понад 50 виробників Сумщини на території аграрного університету, передає suspilne.media.
Учасники представили як сільськогосподарські, так і продовольчі товари. Також — декоративно-ужиткове мистецтво та народні промисли. Серед виробників — Сергій Давидов. Він приїхав зі своїм товаром з Тростянця.
“Ми постійні учасники таких заходів. Нас запрошують на ярмарки, на всілякі виставки. Займаємося продукцією бджільництва, тримаємо бджіл. Цей рік попрацювали і маємо непогані результати. Є у нас і пилок, і перга, і настойки, і меди різних сортів – це і квітковий, і липовий, і акація. Є й чиста — така прозора, яку мало хто може отримати. Ціни різняться: від 120 гривень, скажімо так, найдешевший і до 300 гривень — найдорожчий”, — розповів він.
Наталія Ярмак продає квіти, вирощені у Северинівці. Ними займається понад 10 років. Спочатку вирощувала тільки для себе, а коли їх стало забагато, то вирішила продавати.
“Хризантеми, мультифлора сфероподібна. Вона квітне з серпня. Гарно зимує. Від 40 гривень і вище. Ціна залежить від розміру рослини. Є невеличкі, а є більші”, — розповідає вона.
Серед товару, який можна купити, — і різна здоба. За словами продавчині Юлії Демиденко, пекли її у Тростянці, у ніч перед ярмарком.
“Хлібобулочні вироби, пиріжки, круасани, еклери, тортики, кекси та піца. Ціни — як й у магазині у нашому, нічим не відрізняється. Еклерчики у нас з’явилися, заварні тістечка з шоколадом, кексики, тортики. Це остання наша розробка така”, — говорить учасниця ярмарку.
Мешканці обласного центру та Сумщини могли спробувати та придбати запропоновані на ярмарку товари з 8.30.
“Білий налив купив, яблуньку. Мені подобається, що вони нашого виробництва. Грушу купував я, багато, й картоплю. Черги стоять, бо воно і дешевше, і вже якість випробувана”, — розповідає Василь Коваленко.
“Все цікаве, але всього мало. Раніше виставки були об’ємніші. Більше привозили, більше було товару, більше саджанців, кролиководів, і голубоводи були. Чомусь у Сумах стало мало цього. А так, звісно, люди приїхали і кого, що цікавить у невеликій кількості, але є”, — каже Володимир Куліш.
“Вибір чималий. Доступно роз’яснюють. Практично всі сорти є. Пригледіла собі яблуньку типу “Чемпіон” та черешеньку. Три роки тому брали персик — прижився нормально. Цьогоріч і врожай є — один персик”, — говорить Марина Коротенко.
“Було заявлено і бере участь більше ніж 50 учасників. Переважно це — рослинницька, сільськогосподарська продукція, переробка і, звичайно, власна продукція Сумського національного аграрного університету. Це – картопля, саджанці плодові, саджанці декоративні. Саджанці вирощені в умовах дослідних полів нашого університету, всі адаптовані і ми даємо 100% гарантію, що всі приживуться і будуть родити”, — зазначив декан факультету агротехнологій та природокористування Сумського аграрного університету Ігор Коваленко.
Проводять такий ярмарок раз на рік — у вихідні перед Покровою.