Стали відомі подробиці крадіжки дорогого обладнання з “Авіакону”
Подробиці справи про крадіжку запчастин вертольоту Мі-24, яку здійснили на конотопському “Авіаконі” повідомляє “Ваш шанс”.
Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» – це стратегічне державне підприємство, яке займається ремонтом, технічним обслуговуванням і модернізацією вертольотів. В останні роки воно стало дуже затребуваним, отримавши ряд великих держзамовлень для оборонної промисловості.
У 2016 році, якраз до дня заснування підприємства, були затримані двоє його співробітників, які вкрали і намагалися продати прилад наведення 9С475-2. Цим приладом був обладнаний вертоліт Мі-24, який «Авіакон» купив у 2009 році і намагався відремонтувати. Прилад зняли з вертольота, «забувши» поставити на облік або списати, і він кілька років перебував в одному з цехів «Авіакон». Сам же вертоліт у 2014 році продали заводу «Мотор Січ».
З матеріалів кримінальної та судового провадження важко зрозуміти, яким чином у заступника начальника цеху виникла ідея продати прилад. Сам він каже, що до нього кілька разів звертався недавній знайомий, який хотів купити ПН-9С475-2. Покупець же, в свою чергу, заявив, що підсудний сам звернувся до нього з такою пропозицією. Питання, навіщо йому був потрібен прилад наведення і що він збирався з ним робити, ні слідство, ні суд не зацікавив – так що цілком ймовірно, що мова йде про звичайну провокації злочину. Однак заступник начальника цеху на цю пропозицію піддався, призначив ціну в 10 тис. Доларів і організував збірку із запчастин приладу, який все вважали металобрухтом. Про це він повідомив свого начальника. Той не заперечував – і коли прилад був готовий до вивезення та продажу, організував його переміщення за територію заводу.
ПН 9С475-2 в двох картонних коробках повантажили на автокар, водій якого був не в курсі, що в коробках, і виконав доручення відвезти їх до звалища. Після цього начальник склав коробки в сміттєві баки, а коли сміттєвоз вивіз їх за територію заводу, просто забрав їх на звалищі. Через кілька днів підсудні привезли прилад покупцеві – і були затримані співробітниками СБУ під час його продажу. Прилад виявився повністю готовим до роботи. Згідно з висновками товарознавчої експертизи, його вартість на момент викрадення становила понад 655 тис. грн. (Хоча багато працівників заводу стверджували, що прилад був зібраний із запчастин і мав дефекти).
Суд кваліфікував дії підсудних по ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення чужого майна за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах). З огляду на каяття підсудних, відсутність у них судимостей, гарні характеристики і наявність літніх батьків, а у заступника начальника – ще й дитину-інваліда, суд прийшов до висновку про можливість їх виправлення без позбавлення волі і засудив кожного до п’яти років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном два роки. Також за рішенням суду обидва позбавлені права займати свої посади протягом року. Підсудним належить сплатити по 2,5 тис. грн. за товарознавчу експертизу вкраденого ними приладу, який після закінчення суду повернеться на завод. Також суд вважав за потрібне конфіскувати три мобільні телефони обвинувачених в дохід держави як знаряддя злочину.