Сумчани обурені бездіяльністю влади у зв’язку з провокацією на Покрову
Cьогодні, 14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці в Сумах провокатори з антицерковними плакатами намагалися, транслюючи гучну музику, завадити богослужінню УПЦ на місці зруйнованого Покровського храму. Про це йдеться в заяві Сумської єпархії.
На виконання вимог чинного законодавства заздалегідь на ім’я Сумського міського голови Олександра Лисенка було надіслане відповідне повідомлення. Але мер замість відповіді виніс це питання на розгляд виконкому, який прийняв незаконне рішення про заборону богослужіння. Православним сумчанам вдалося переконати представників міської влади у незаконності такого рішення.
Відповідного листа було направлено також сумським правоохоронцям. Напередодні питання богослужіння на Покрову обговорювалось на засіданні церков та релігійних організацій під головуванням заступника голови Сумської ОДА Дмитра Живицького.
Незважаючи на всі домовленості, православні сумчани, які прийшли на місце зруйнованого храму, побачили, що навпроти, на відстані 50 метрів, розташувалася група осіб із антицерковними плакатами та звукопідсилюючою апаратурою та почала транслювати гучну музику. Лише присутність правоохоронців стримувала радикальну налаштованість тих осіб. Провокація тривала понад дві години, поки відбувалося богослужіння.
Православні віруючі висловлювали своє обурення поведінкою провокаторів та бездіяльністю влади, яка так і не створила належних умов для проведення богослужіння.
Варто нагадати, що два роки тому православного віруючого Борисенка А.П. було жорстоко побито на території Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Суми, внаслідок чого людина до нинішнього часу перебуває у комі. Злочинець, якого було затримано, нині перебуває на волі попри те, що його провина доведена в суді. Цей приклад цинічної безкарності є свідченням неспроможності влади захистити своїх співгромадян, пише Православна Сумщина.
З огляду на згадані події Сумська єпархія заявляє про наступне:
1. Провокація на Покровській площі м. Суми під час богослужіння на місці зруйнованого Покровського храму викликає глибоке обурення православних жителів міста Суми.
2. Православні віруючі вважають, що їх законне право на віросповідання було грубо порушене та є наслідком бездіяльності міської та обласної влади в особах Сумського міського голови Лисенка О.М. та голови Сумської обласної державної адміністрації Клочка М.О., які несуть відповідальність за те, що відбувається в обласному центрі. Сумська єпархія вважає, що даний факт свідчить про нездатність влади створити умови для суспільної злагоди в Сумах.
3. Зважаючи на систематичні утиски православних віруючих на самоусунення посадових осіб органів державної влади та самоврядування від забезпечення законних прав і свобод православних віруючих, гарантованих Конституцією України, Сумська єпархія УПЦ залишає за собою право за потреби звертатися до вищих органів державної влади України, до міжнародних правозахисних організацій для захисту права на віросповідання.