Сумський начальник-податківець отримав 800 тисяч грн від матері-пенсіонерки
Начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області Олександр Тютюнник отримав у подарунок 800 тисяч гривень. Згідно з декларацією, гроші йому подарувала мати-пенсіонерка Лідія Тютюнник.
При цьому жінка не веде ніякої підприємницької діяльності згідно з даними відкритих реєстрів. Звідки в неї така сума грошей і чи не використовує податківець такий спосіб декларування «подарунків від мами», аби приховати хабар?
«Тютюнник Олександр Михайлович не декларує свою маму, Тютюнник Лідію Василівну, як члена сім’ї. Це не є порушенням. Враховуючи це, він не має декларувати все її майно. Але, аналізуючи його декларації можна дійти висновку, що Тютюнник Лідія Іванівна має/мала квартиру в Сумах на 39,3 кв. м., квартиру в Сумах на 86,8 кв. м., автомобіль KIA Rio, вартістю 305 000 гривень. І це лише те, чим користувався сам Олександр Тютюнник. Фактично, якщо це та інше майно, яке він не декларує, Лідія Тютюнник продала, то могла подарувати синові 800 тисяч гривень.
Якщо ж вона не продавала таке майно, є пенсіонеркою і не мала інших джерел доходів, готівкових коштів, грошей на банківських рахунках тощо, то це може свідчити про ухилення від сплати податків, розслідуванням яких і займається ДФС. Також, це могло б свідчити про маскування передачі неправомірної вигоди (хабарництво), використовуючи Тютюнник Лідію Іванівну. Але, на жаль, практика розслідування таких злочинів говорить про малоймовірність доведення цього факту», – повідомив Олександр Волошин, юрист ГО Інститут розвитку регіональної преси.
Декларації податківця за попередні роки виявили чимало дивних моментів. У розділах «об’єкти нерухомості» у чоловіка постійно виникають розбіжності у датах набуття права власності або ж у площі об’єктів.
“Адміністративна та кримінальна відповідальність за таке недостовірне декларування відсутня, оскільки не містить достатньої суми (вартості) відмінності між достовірними та недостовірними відомостями. У цьому випадку такої вартості відмінності встановити не можна. Тому Тютюнника Олександра Михайловича можна притягнути до дисциплінарної відповідальності, якщо буде проведена повна перевірка його декларації НАЗК. Після цього і тільки після результатів такої перевірки буде проведене службове розслідування. І його безпосередній керівник вирішить його притягнути до дисциплінарної відповідальності», – говорить Олександр Волошин.
Також чоловік «забув» задекларувати у 2015 році кімнату в училищі, якою користувався з 2012 року.
«Щодо декларації за 2015 рік, де чоловік не задекларував кімнату ДНЗ “Сумське міжрегіональне вище професійне училище” площею 5 кв. м., якою він користувався з 07.06.2012 року. На жаль, безоплатне користування не передбачає оплатності, а значить його можна буде притягнути за це лише до дисциплінарної відповідальності і за процедурою, визначеною вище. А якщо користування кімнатою в 5 кв.м. було оплатне (оренда), то така сума, виходячи з середньої ринкової вартості, буде меншою ніж 121 800 гривень на рік. Тому можна буде притягнути лише до дисциплінарної і за процедурою визначеною вище», – мовить юрист.
А ще чоловік у травні 2018 року продав автівку Хюндай Елантра (2008 р. в.) за 35 тисяч гривень, яку придбав за півроку до цього за 106 тисяч гривень. При цьому в повідомленні про суттєві зміни він вказує одного покупця, а у річній декларації – іншого.
«Так, у повідомленні про суттєві зміни та у декларації вказані різні люди, кому він нібито продав авто. Але він міг просто переплутати, якщо у нього купували авто, наприклад, за довіреністю. Порівнюючи практику роботи НАЗК можна очікувати, що воно після публікації цього матеріалу проведе повну перевірку, яка встановить таку невідповідність. Потім надасть йому можливість виправити декларації. Лише після цього службова перевірка може встановити склад дисциплінарного правопорушення, але його безпосередній керівник має право як притягнути його до дисциплінарної відповідальності, так і не притягувати», – розповів Олександр Волошин, юрист ГО Інститут розвитку регіональної преси.
Така чимала кількість помилок або ж недостовірностей у декларації податківця, викликає чимало питань. Їх міг би пояснити нам сам декларант, але попри всі використані можливості зв’язатися з чоловіком, його коментар нам так і не вдалося отримати. Втім, якщо після публікації у нас з’явиться відповідь Олександра Тютюнника – ми обов’язково її опублікуємо.
sts.sumy.ua