Сумську програму “Доступне місто” розробили без участі людей з інвалідністю
Програма “Доступні Суми” недоступна для людей з інвалідністю та не враховує їхні побажання. Так говорять представники двох громадських організацій, які опікуються справами людей з інвалідністю. Найбільше їх непокоїть міська інфраструктура, повідомляє Суспільне.
Торік громадські організації вивчали доступність міста для маломобільних груп населення. За результатами цього моніторингу подавали пропозиції для програми “Доступні Суми”.
“Ми почули, що планується розробка програми. Нам сказав представник департаменту інфраструктури, що почув наші пропозиції, їх врахують. Потім ми письмово надавали ці пропозиції”, – розповідає представниця ГО “Бюро правничих комунікацій” Наталія Лебідь.
Вона також значила, що частково в програмі врахували їх пропозиції, але що стосується вулиць, у програм нічого немає. Моніторинг також показав, що у Сумах ніде немає попереджувальної тактильної плитки для сліпих людей, яку зазвичай кладуть на зупинках та пішохідних переходах.
“Ми з нашими партнерами подавали пропозиції на озвучення світлофорів, тобто щоб світлофори облаштували звуковими інформаторами. Але, ознайомившись з програмою, не побачили конкретних заходів з боку місцевої влади. Програма узагальнена, вона досить велика, і хотілося б більше конкретики, знати точно, які будуть заходи проведені, скільки буде виділено на це коштів”, – говорить представниця ГО “Ініціативи Слобожанщини” Дар’я Сасса.
З її слів, щороку до мерії звертаються з проханням встановити звукові світлофори, але нічого не змінюється. Приміром, на вулиці Троїцькій таких немає, як і тактильної плитки. Натомість у департаменті інфраструктурі Суспільному сказали, що пропозиції врахують вже під час робіт.
“Всі побажання, які нам надходили від інвалідів і від громадських організацій, вони департаментом враховані. Після лютневої сесії буде затверджено об’єкти, які ми будемо або ремонтувати. Під час виконання робіт всі ці побажання зразу будуть зроблені: спуски, перетини пішохідних переходів, звукове оснащення світлофорів соціально значущих перехресть, які найбільш оживлені”, – зазначив начальник управління благоустрою Департаменту інфраструктури міста Суми Юрій Шевченко.