У Сумах хочуть заборонити музику на літніх майданчиках
Заборонити використання музичної апаратури на відкритих літніх майданчиках міста та внести зміни до проекту рішення «Про затвердження правил додержання тиші в місті Суми» пропонує авторка електронної петиції Марія Нагорна.
“Багато останніх років у нашому місті спостерігається повне беззаконня стосовно додержання санітарно допустимих норм шуму власниками численних літніх кафе та майданчиків. Яскравим прикладом цього можуть слугувати розважальні заклади, що знаходяться на обох берегах в районі пішохідного мосту через річку Псел з вулиці Заливна до провулку Чугуєвського в місті Суми (до того ж, усі ці торгівельно-розважальні майданчики розташовані в водоохоронній зоні річки Псел, що взагалі заборонено законодавством України!), такі, як «Тандирний двір», «Стріха», кафе з логотипами «Чернигівське» по вул. Заливна, 7/2 та багато інших.
Дані літні кафе знаходяться в зоні багатоповерхової житлової забудови та працюють з квітня по жовтень, і весь цей час щоденно їх робота супроводжується музикою, гучним живим співом, дискотеками, гучність та час звучання яких значно перевищує встановлені законом рамки. Величезна кількість мешканців нашого міста не мають змоги спокійно працювати та відпочивати у власних квартирах та у дворах своїх будинків, загальна якість життя їх значно погіршується під впливом цього негативного фактору. Навіть при зачинених вікнах у квартирі (що в літню спеку є неприпустимим) гучність музики, що лунає з вищевказаних майданчиків, особливо у вечірній та нічний час, перевищує санітарні норми, а при відчинених кватирках сягає 80-85 децибел (при вимірюванні власними пристроями для визначення рівня шуму), це при встановленій Статутом міста Суми нормі в 40 ДБА в денний та 30 ДБА в нічний час.
При встановленому законом обмеженні звучання музики 22-ю годиною вечора, її ніколи не вимикають раніше 23-ї, а у п’ятницю, вихідні та святкові дні (не рідко і в інші дні тижня) часто музичне супроводження вимикається лише після дванадцятої – другої години ночі. Музика вмикається настільки гучно, що її чутно на багато сотень метрів від її джерела. Неодноразово викликались працівники патрульної поліції, на яких покладено обов’язок слідкувати за дотриманням законодавства у даній сфері, але які не мають апаратури для вимірювання рівню шуму, а також далеко не завжди можуть навіть припинити правопорушення після 22-ї години – після їх від’їзду з місця події музика, як правило, вмикається знову, а наступного дня все повторюється без змін. Вимірювати ж рівень шуму мають право лише за скаргою працівники держпродспоживслужби України, які повинні заздалегідь попереджувати про перевірку власників кафе – який же сенс у такій «перевірці»?
В жовтні 2017 року на сайті Сумської міської ради було оприлюднено проект рішення «Про затвердження правил додержання тиші в місті Суми». Але запропоновані правила, на жаль, ніяким чином не змінюють зазначену вище жахливу ситуацію через те, що лише підтверджують норми, вже раніше й так встановлені законодавством України та місцевими нормативними актами (Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», стаття 45 Статуту територіальної громади міста Суми, «Положення про порядок провадження торгівельної діяльності та надання послуг на території м. Суми» та інші). Причиною цього є відсутність на даний час дійового методу впливу на недобросовісних власників літніх кафе через дуже складну законодавчу процедуру (що практично повністю унеможливлює «спіймати на гарячому» правопорушників при фактичному відкритому порушенні закону, яке може спостерігати кожен «неозброєним оком»).
В запропонованому проекті рішення «Про затвердження правил додержання тиші в місті Суми», наприклад, статтею 3.2.2) забороняється «умикати поблизу житлових будинків радіоприймачі та іншу звуковідтворюючу апаратуру при відкритих дверях та спущених шибках автомобілів», статтею 4.1.2) забороняється «програвати музику, співати, свистіти, кричати з балконів, лоджій та відкритих вікон будинків» – і це у будь-який час доби, але при цьому, виходить, з літніх кафе-майданчиків, не рідко розташованих навіть в прибудинковій зоні (наприклад, як літнє кафе по вул. Заливна, 7/2, яке знаходиться в десяти метрах від житлового будинка 5/1 по вул. Заливній), дуже гучна музика, дискотека може лунати практично цілодобово?!
Таким чином, враховуючи вищевикладене, єдиним цивілізованим методом боротьби з негативним впливом на громадян нашого міста гучної музики, що використовується недобросовісними підприємцями-власниками літніх кафе, є повна заборона використання музичного супроводження на відкритих літніх майданчиках, як це давно вже зроблено в багатьох містах Україні (Києві, Львові, Тернополі тощо) і, взагалі, це є звичайною загальноєвропейською практикою”, – йдеться у петиції.
Підписати таку пропозицію можна за посиланням.