У Сумах хочуть запровадити комендантську годину для дітей і неповнолітніх
Найближчим часом Сумська міськрада збирається прийняти рішення про обмеження перебування дітей у розважальних закладах, закладах громадського харчування, на вулицях та інших громадських місцях у нічний час на території Сумської міської ТГ, пише ВШ.
Нагадаємо, що згідно із законом «Про охорону дитинства» дитиною вважається людина до 18 років, а саме: з 0 до 14 років – малолітня дитина, з 14 до 18 – неповнолітня.
Згідно з проектом рішення, дітям до 16 років буде заборонено перебувати в період з 22.00 до 6.00 в таких закладах, як бари, магазини, дискотеки і т.п., а також в громадських місцях (на вулицях, дитячих і спортивних майданчиках, парках, скверах , пришкільних територіях і т.п.) без супроводу хоча б одного з батьків або іншого законного представника, який несе персональну відповідальність за дитину. У зазначений час працівники і власники закладів мають право і зобов’язані вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.
Стежити за дотриманням цієї заборони буде поліція (постійно), а раз у квартал будуть проводитися спільні рейди з працівниками служби у справах дітей Сумської міськради. Також буде посилено контроль продажу алкоголю і сигарет неповнолітнім. Такі перевірки також буде проводити поліція і відділ торгівлі міськради. У разі виявлення дітей до 16 років в розважальних закладах, магазинах, інших громадських місцях у нічний час без супроводу дорослих, будуть притягнуті до відповідальності як власники закладів, так і батьки.
Треба сказати, що в Сумах вже приймалося схоже рішення – у червні 2010 року, і на сьогодні воно все ще продовжує діяти. Але, як пояснила начальник служби у справах дітей міськради Валерія Подопригора, виникла необхідність оновити його в зв’язку з тим, що відбулися зміни в законодавстві: посилилася відповідальність батьків, збільшилися штрафи. Та й дія попереднього рішення стосувалася тільки Сум, тепер же обмеження буде поширюватися на всі населені пункти, які входять в Сумську територіальну громаду.
Що стосується відповідальності, то, згідно з ст.184 КУпАП, за ухилення від виконання батьківських обов’язків (а саме так правоохоронці кваліфікують випадки, коли батьки дозволяють або зовсім не знають, де їхні діти гуляють після 10 години вечора) можна не відбутися одним попередженням, а отримати штраф від 850 до 1700 грн.
Для закладів, куди впускають неповнолітніх в нічний час, штрафи від 340 грн до 850 грн; в разі повторного порушення протягом року – від 850 грн до 1700 грн (Ст. 180-1 КУпАП).