У Сумах пенсіонера з інвалідністю залишили без житла
Сторонні люди переоформили будинок чоловіка з інвалідністю на себе. На допомогу старенькому прийшли сусіди та знайомі. З’ясувалося, що чужі люди заволоділи всіма документами літнього чоловіка. Сусіди оформили над чоловіком опікунство та добиваються справедливості в судах, пише suspilne.media.
Раніше Анатолій працював інженером з будівництва в “Держлісгоспі”. Родину не створив, жив із матір’ю. У 2008 році матері не стало. За словами його опікунів, це спричинило психічні розлади у чоловіка. З 2014-го він перебуває на догляді у психіатра, з 2018-го за рішенням суду визнаний недієздатним. У той час його знайшов чоловік на ім’я Анатолій Деркач.
Власник будинку Анатолій говорить, що Анатолій Деркач – це “Ніхто. Просто знайомий, та і все”, і будинок він ні на кого не переписував.
За словами сусідки Інни Негляд, вона ніколи не бачила, щоб Анатолій Деркач або його рідні піклувалися за Анатолієм. “Опікуни якісь у нього були, я їх не знаю, вони його покинули. Тут за ним дивилася вся вулиця. Сусіди годували та мили його. Обрізали йому світло, газ і воду, все було обрізане. Любов Василівна – квартальна, ходила тут по всій вулиці, просила: люди добрі, візьміть хто-небудь під опіку”, – розповіла пані Інна.
З оформленням документів допомогла голова квартального комітету Любов Підлужна. “Ми самі зробили йому паспорт, перевели йому пенсію на пошту, щоб він отримував її, тому що його годувати треба пенсія там 1400 грн. Взяли виписку із “ПриватБанку”, де він отримував. Не він, а цей Деркач отримував. У виписці там було, що Деркач Користувався на свої потреби. Цей Деркач зробив генеральне доручення на те, що Анатолій Михайлович, начеб то, доручає проводити йому усі дії юридичні”, – розповіла Любов Підлужна.
Опікуватися Анатолієм на законних підставах узялася родина Людмили Хабленко. Раніше Людмила дружила з матір’ю Анатолія. “У 18-му році Любов Василівна зателефонувала мені й каже: так і так, збирається квартальний комітет з такого і такого питання, підійди. Ну я підійшла. Прийшла сюди – приїхав дільничний наш. Зайшли сюди, він склав акт, що до чого, що в нього немає нічого. Після цього ми пішли з Любов Василівною фотографувати, паспорт отримувати. Потім зайшли в ПриватБанк, на рахунках – тільки всі покупки Деркача: заправка машини, парфумерія співмешканки”, – розповіла опікунка пана Анатолія Людмила Хабленко.
Через несплату комунальних платежів у Анатолія відключили за борги електрику та газ. А цієї зими через проблеми з судинами чоловіку ампутували ногу. Та з’ясувалося, що усю нерухомість пенсіонера, за цей час вже переоформили. “Ми пішли по нерухомості на Горького, 21, там нам сказали, що воно вже не його. А власник Деркач став. І Деркач, і його співмешканка, і ще він переоформив на третю особу”, – зазначила голова квартального комітету Любов Підлужна.
Родина Людмили Підлужної, в інтересах недієздатного чоловіка подали позов до суду з вимогою визнати доручення, оформлене приватним нотаріусом у жовтні 2015-го року та договір купівлі-продажу за лютий 2017 року по вулиці Одеській у Сумах на Анатолія Деркача – недійсними. Торік у грудні суди задовольнили позов опікунів пенсіонера. Але в межах справи, Ковпаківський районний суд виніс окрему ухвалу, до вирішення питання по суті, заборонити Андрію Деркачу вчиняти будь-які дії щодо будинку на вулиці Одеській. Програвши суд, Анатолій Деркач звернувся з позовом про скасування окремої ухвали. Інший суддя Ковпаківського суду скасував заборону. Чому, пояснив суддя-спікер Ковпаківського районного суду Владислав Костенко.
“Було розглянуто справу за позовом щодо майна, визнання недійсними правочинів. Позов був забезпечений ухвалою суду, справу розглянули, є відповідне рішення суду. Воно набрало законної сили. Закон передбачає, що за клопотанням сторони у справі суд може скасувати заходи забезпечення позову. Така ухвала є, вона за заявою однієї зі сторін. Але ухвала законної сили не набрала та оскаржена в апеляційному порядку”, – розповів він.
Отримавши ухвалу, яка зняла заборону за розпорядженням будинком, який йому вже не належав, Анатолій Деркач через приватного нотаріуса продав будинок по вулиці Одеській іншій особі. Приватний нотаріус, яка минулої п’ятниці оформила договір, погодилася говорити про це лише телефоном.
“Мене, як нотаріуса, теж ввели в оману. Я перевірила: заборон немає, іпотек немає, арештів немає. А що спори, я ж не знала, що спори є. Мене так само ввели в оману як і їх. Я буду всі пояснення давати в суді. Я в шоку, що були судові спори. Він від мене це укрив”, – розповіла нотаріус Ганна Хвостик.
У Сумському районному управлінні поліції закрили кримінальне провадження за зверненням опікунів Анатолія про “шахрайство”, та “привласнення документів”. За адресами, де за нашою інформацією може мешкати Анатолій Деркач у Сумах по вулиці Холодногірській та Карбишева кореспондентам Суспільного ніхто не відкрив. Люди, що відповідали на телефонні дзвінки за номерами, які нібито належали цьому чоловіку, говорили, що не знають такого. На даний час опікуни Анатолія подали позови, щоб повернути нерухомість законному власнику.