“В Есманьській громаді майже нікого не залишилося”: У “Пролісці” розповіли про евакуацію з прикордоння Сумщини
2200 мешканців Сумської області евакуювалися за допомоги гуманітарної місії “Проліска” протягом 2024 року. З них 250 — немобільні. Про це Суспільному розповів Андрій Логвин, керівник сумської філії організації.
Зі Зноб-Новгородської громади евакуації майже немає, розповів Андрій Логвин, оскільки там відносно спокійно. Також фактично немає евакуації із Середино-Будської громади. “Майже всі люди, які планували виїхати, поїхали влітку. З міста поїхали родини з дітьми. Також у Свеській громаді кілька місяців тому було загострення. Більшість людей, яка поїхала, зокрема, родини з дітьми, поки не повертаються. Але люди за 50 років повертаються до Свеси”, — сказав Андрій Логвин.
З Есманьської громади, за словами керівника сумської філії “Проліски”, протягом останніх місяців поїхали майже всі мешканці.
“В Есманьській громаді майже нікого не залишилося. У селах, де жили сто-двісті людей, зараз по три-чотири людини. Переважна більшість поїхали в Глухів або трохи далі. Але люди розповідають, що поїхали переважно на зимовий період, бо їхні будинки розбиті. У Глухові нещодавно обстрілами розбили одне з місць компактного перебування. Люди, які там жили, просто розійшлися по квартирах. Така можливість є, бо з самого Глухова виїздить частина місцевих мешканців”.
Андрій Логвин зазначав, що активної міграції з Глухова немає. З громад Сумського району люди теж масово не виїздять. Роблять це переважно самостійно. Зокрема, з міст Ворожба та Білопілля, уточнив Андрій Логвин:
“У Хотінській, Юнаківській, Миропільській громадах суттєвих рухів немає. Люди, які хотіли поїхати, поїхали. Частина ще виїздить самостійно у Суми, де працює транзитний центр”.
З Краснопілля 20 листопада оголосили обов’язкову евакуацію, але станом на початок грудня централізованого процесу виїзду з міста немає, сказав керівник сумської “Проліски”:
“Люди не хочуть полишати домівки. У них зібраний урожай і є запас продуктів. До Мезенівки, Славгорода, Великої Писарівки частково люди повертаються”.
Загалом, за оцінками Андрія Логвина, великого переміщення людей на прикордонні Сумщини немає. Люди планують виїздити на зимовий період і повернутися.
“Працює соціальний маршрут два рази на тиждень. Всього їх до сорока. Автобус забирає людей з тих населених пунктів, де не ходить громадський транспорт. Людей довозять до найближчого міста чи селища, де вони можуть отримати соціальні послуги, придбати продукти та ліки. Потім автобус повертається. Наші маршрути забезпечують близько 30 тисяч людей з прикордоння”, — додав Андрій Логвин, керівник гуманітарної місії “Проліска” у Сумській області.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ