В області почали боротьбу з небезпечною рослиною
На літо в Сумах і Сумській області традиційно припадає пік цвітіння амброзії. Як відомо, у алергіків пилок цієї рослини викликає нежить, кон’юнктивіт і напади задухи, що супроводжуються високою температурою, у багатьох випадках — тимчасовою втратою працездатності. За словами начальника Держпотребслужби в Сумській області Віталія Олексієнка, в області вже вживаються заходи з локалізації осередків з рослиною і боротьби з ними.
Нагадаємо, з 2009 року згідно з розпорядженням голови Сумської ОДА на території області запроваджено карантинний режим у зв’язку з виявленням карантинного організму амброзії полинолистної. На виконання розпорядження щороку в області проводиться контрольне обстеження земель. При цьому особлива увага приділяється житловим районам і території дошкільних навчальних закладів.
«За минулий рік було обстежено 160 тис. га земель, внаслідок чого було виявлено нові площі поширення рослини. Вони були виявлені в Білопільському (3 га), Лебединському (8,5 га), Конотопському (8,6 га), Липоводолинському (2,1 га), Роменському (3 га), С-Будському (3 га), Сумському (15 , 3 га), Кролевецькому (1 га) районах. Загальна площа поширення алергену становить 1325 га. У 13 районах області розроблено програми по локалізації та ліквідації амброзії, яка діє з 2015 по 2020 рік. Програмою передбачено виділення коштів, а також розроблені фіто-санітарні заходи по боротьбі з бур’яном» — доповів Віталій Олексієнко.
До слова, за минулий рік на боротьбу з амброзією сумарно було виділено близько 227 тис. грн. При цьому в Путивльському, Кролевецькому, Сумському, С.-Будському, Ямпільському районах такі програми поки не розроблені. Головний лікар області Сергій Бутенко в черговий раз підкреслив важливість звернення до закладів охорони здоров’я, якщо є підозра на алергію.
Джерело: sts.sumy.ua