Вчора
Топ-4 модели автобетоновозов, которые пользуются спросом последние годы
У Сумах понад місяць не щеплюють немовлят проти туберкульозу через відсутність вакцин
Дмитро Кірюхін провів депутатський прийом громадян
На Сумщині чоловік у розшуку ховався від поліцейських у підвалі
Чим займався Сумський райвідділ філії «Центр пробації» у 2020 році?
Стало відомо, скільки в Сумах платять патронатним батькам-вихователям
У Сумах створять новий комунальний заклад
У Сумах дитячому будинку сімейного типу придбали будинок за 3,3 млн грн
Вночі центр Сум буде без води
Поліція Сумщини повідомила подробиці незаконного полювання на диких кіз
За добу на Сумщині пограбували дві дачі
У Сумах BMW в’їхав у зупинку громадського транспорту (відео)
Губернатор Хома стверджує, що за рік посадив 15 тисяч дерев
Продуктові набори та медикаменти отримали від опозиціонерів родини «карантинного» села на СумщиніФОТО
Стала відома причина смерті працівника «Сумського облавтодору»
На Сумщині проведуть фінальний етап міжнародного мовно-літературного конкурсу
У Сумах стартував юніорський чемпіонат області з біатлону
На Сумщині судитимуть інженера-будівельника ТОВ, неналежне виконання службових обов’язків якого призвело до пошкодження будівлі
Послів Чехії і Словаччини вразив Сумський обласний художній музей
Сумські депутати зберуться на сесію 24 березня
Очільник Кролевецької лікарні: ситуація із захворюваністю на COVID-19 критична
На Сумщині стартує операція «Першоцвіт»
У Сумах обрали голову обласної організації ФСТ «Динамо» України
Сумські лікарі впровадили нові методи для фіксації зламаної кістки та швидкого одужання
У Сумах поліцейські викрили чоловіка у незаконному зберіганні наркотиків та психотропівФОТО
Сумські студенти здобули перемоги на конкурсі “Чарівний камертон”
У Ромнах пограбували подружжя пенсіонерів
У Сумах триває розгляд справи за фактом стрілянини на Терезова
У Сумах стартував сезон змагань зі спортивного орієнтування «Парк-тур – 2021»
Губернатор Сумщини Хома зізнався, що співпрацює з політсилою Медведчука ще з 2002 року

Влада Сум розповіла, як вона героїчно бореться зі стихійною торгівлею

Отримала відповідь міської влади онлайн-петиція «Прибрати стихійну торгівля з центру міста».

«В самому центрі міста по вулиці Набережна річки стрілки, а особливо в районі її перехрестя з вулицею Засумською на постійній основі діє зона стихійної торгівлі. Чого тільки там не продають: квіти, овочі, фрукти, антикваріат, домашніх тварин, випічку та ковбаси, а поряд отруту від усіх видів шкідників, і ще багато іншого.

Така ситуація є порушенням багатьох законодавчих норм, що регулюють правила торгівлі, оподаткування, санітарно-епідеміологічне оточення, благоустрій населених пунктів… По цій ділянці дороги навіть трудно пройти через скупчення торгівців, а там знаходиться зупинка громадського транспорту та регульований пішохідний перехід.

Вважаю, що міській владі необхідно навести лад та звільнити вулицю Набережна річки Стрілка від «стихійних» торгівців. При чому зробити це не одноразово, а запровадити регулярний контроль з даного питання», – писав автор петиції Безпалий Андрій Миколайович.

Відповідь на електронну петицію:

«З метою дотримання норм, визначених статтею 23-1 Закону України «Про звернення громадян», управлінням «Інспекція з благоустрою міста Суми» Сумської міської ради (далі Управління) розглянуто в порядку, визначеному рішенням Сумської міської ради від 25 жовтня 2017 року №2692-МР «Про затвердження Положення про порядок подання електронних петицій та їх розгляду органами місцевого самоврядування міста Суми», ініційовану Вами та підтриману

у встановленому порядку територіальною громадою міста Суми електронну петицію до Сумської міської ради «Прибрати стихійну торгівлю в центрі міста» та за результатами розгляду інформуємо.

Сумською міською радою та її структурними підрозділами проводиться систематична боротьба з незаконною торгівлею на території міста.

На жаль, простим рішенням міської влади про повну заборону торгівлі у невстановлених місцях проблему, викладену у петиції, не вирішити. Адже чинним законодавством України продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через стаціонарні підприємства торгівлі та через дрібнороздрібну торговельну мережу. Міністерство доходів і зборів України у листі від 27.09.2013 р. №12060/6/99-99-22-01-03-15/1182 визначило, що стихійна торгівля – це торгівля фізичних осіб без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку реалізованих ними товарів і у невстановлених місцях з рук, з землі, без дозволу райдержадміністрації на розміщення об’єкту торгівлі. Також це самовільне захоплення земельних ділянок та встановлення на них малих архітектурних форм – наметів, кіосків, павільйонів та ін. для заняття торговельною діяльністю.

Проте, чинне законодавство юридично не готове боротися зі стихійною торгівлею, адже відповідного контролю за цією діяльністю не встановлено.

Органи, покликані виконувати завдання в сфері громадського здоров’я – здійснення епідеміологічного нагляду, виконання повноважень щодо захисту населення від інфекційних і неінфекційних захворювань, лабораторної діяльності – неефективно справляються із своєю діяльністю та не мають важелів впливу на суб’єктів, які здійснюють стихійну торгівлю.

Працівниками Управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» Сумської міської ради спільно з відділом торгівлі, побуту та захисту прав споживачів СМР та підрозділами Національної поліції здійснюється регулярне обстеження території міста з метою виявлення самовільно встановлених точок торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків, ємностей тощо без наявності відповідного дозволу, що заборонено Правилами благоустрою міста Суми, затверджених рішенням Сумської міської ради від 26 грудня 2014 року № 3853-МР. Так, за поточний рік працівниками Управління складено 436 протоколів про адміністративні правопорушення на осіб, що порушували вищезазначену заборону. Складені протоколи передані на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Сумської міської ради.

Але попередження, протоколи та штрафи, складені накладені на порушників майже не діють. Малоефективні також спільні рейди органів місцевого самоврядування та поліції.

Міська влада дбає про діалог із продавцями та їхнє інформування. Суб’єктами адміністративних правопорушень, передбачених ст.160 КУпАП, часто є особи, які не працюють, матеріально не забезпечені, які в силу певних обставин змушені здійснювати торгівлю з рук продуктами харчування, овочами, фруктами, тощо. Такі особи-правопорушники не в змозі сплачувати штрафи з ряду причин, а саме: не мають постійно заробітку, не працюють, перебувають у важкому матеріальному становищі.

Проводиться постійна роз’яснювальна робота з продавцями, аби ті зрозуміли, що влада бачить у них людей, з якими можна вести діалог, а не просто об’єкти на карті. Значить, міська влада не налаштована на репресії і може запропонувати альтернативу їхній безладній торгівлі. Роз’яснювальна робота проводиться у формі зустрічей представників управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» та Відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міської ради із «стихійниками». Про зустрічі завчасно повідомляється і вони відбуваються неподалік від місця промислів незаконних торговців.

Разом з тим повідомляємо, що торгівля з землі підпадає під ознаки правопорушення, передбаченого ст. 160 КУпАП – торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях. Відповідно до ст. 255 КУпАП, особами, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 160 КУпАП, є уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції).

Вирішення питання заборони «стихійної торгівлі» є комплексним і таким, що неможливо вирішити виключно силами міської влади.

Тому, відповідно до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 12.07.2017 року №349 «Про заходи щодо недопущення на території міста Суми торгівлі з рук у невстановлених місцях», працює комісія з моніторингу стихійної торгівлі на території міста Суми, до складу якої входять представники, Сумського відділу поліції ГУ Національної поліції у Сумській області, управління «Інспекція з благоустрою міста Суми» та відділу торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міської ради.

Представниками комісії проводиться інформаційна, консультативна робота серед населення та суб’єктів господарювання в частині роз’яснення вимог нормативно-правових актів України щодо заборони торгівлі з рук у невстановлених місцях та дотримання встановлених нормативних вимог реалізації продукції на території міста.

З метою ліквідації стихійної торгівлі на вулицях міста, відділом торгівлі, побуту та захисту прав споживачів із адміністраціями ринків опрацьовано питання виділення пільгових місць для сільгоспвиробників.

За інформацією, наданою керівниками ринків міста, виходячи із можливості підприємств, виділені пільгові місця на наступних ринках:

Зарічне споживче товариство (безоплатні місця пільговим категоріям громадян): по вул. Інтернаціоналістів, 21 – 10 місць; по вул. СКД, 38А – 10 місць; по вул. Привокзальній, 2/1 – 5 місць;

ТОВ «Курський ринок» (безоплатні місця для сільгоспвиробників) – 40 місць.

За інформацією ТОВ «Центральний ринок м. Суми», на території ринку налічується 138 вільних місць для торгівлі продовольчими товарами (123 місця на «Галереї ринку» та 15 місць на території «Селянського ринку»). 13.10.2018 введено в експлуатацію другу частину «Селянського ринку», на якій розташовано 212 місць для сільгоспвиробників. На території дільниці «Селянського ринку» діють пільгові тарифи для людей похилого віку у розмірі 2,00 грн. за один погонний метр.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 08.10.2019 № 557 проводилось впорядкування торгівлі посадковим матеріалом – розсадою рослин та квітів, насінням тощо по вул. Засумській, біля будинку № 3, саджанцями дерев та кущів по вул. Засумській, біля будинків № 5, № 11.

Станом на 04.11.2019 року видано 56 погоджувальних листа фізичним особам та підприємцям.

Відділом торгівлі, побуту та захисту прав споживачів спільно з відділом з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Сумської міської ради розроблено макет пам’ятки для вручення торгуючим щодо незаконності торгівлі у невстановлених місцях,

із зазначенням на звороті пам’ятки інформації про адміністративну відповідальність, яка настає у разі самовільного встановлення точки торгівлі без наявності відповідного дозволу.

З метою застосування всіх важелів впливу для подолання стихійної торгівлі на вулицях міста, відділом торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Сумської міської ради направлено лист до Міністерства аграрної політики та продовольства України про надання роз’яснень щодо притягнення до відповідальності фізичних осіб за порушення законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів».

Поділитися в соціальних мережах
Вчора
“В группах не участвовала”. В Ровно 11-летняя девочка в реанимации после приема 40 таблеток парацетамола
Зеленский вакцинировался от коронавируса индийским “Ковишилдом”ФОТО
За месяц средняя зарплата в Украине уменьшилась почти на 2 тысячи гривен
Во Львове трое мужчин выдали себя за контролеров, чтобы проехать “зайцем” в трамвае
“Вам здесь не жить”: После рассказа о прошлом Стерненко жители его родного села получают угрозы
“Крыша подорожала”: Что происходит с игорным бизнесом в Украине и почему он до сих пор работает ” в черную”?
США выделят Украине новый пакет военной помощи в $125 миллионов
“Поражение 95% легких”: В Днепре тяжелобольной Covid-19 перерезал себе глотку
Во Львове уволили тренера, который потребовал от арбитра говорить по-украински
“У нас своя квартира, у России свой этаж”: Лукашенко прокомментировал идею объединения Беларуси с РФ
За $500 любому желающему: Как у полиции в Украине можно купить разрешение на владение оружием
Зеленский назначил нового главу Херсонской ОГА
В Арканзасе ученик открыл огонь по товарищам на перемене. Один человек тяжело ранен
Родительские субботы. Когда поминают усопших в 2021 году
Весенние посадки начались, но не в Украине. За что экс-президента Франции Саркози отправили в тюрьму
З України хотіли вивезти культурні цінності на мільйон доларівФОТО
Украинец Усик возглавил рейтинг боксеров супертяжелого веса WBA
Турция с 26 мая разрешит въезд в страну без теста на коронавирус. Карта карантина по городам
Порошенко в Раде назвал “г@вном” вакцину “Ковишилд”, которой прививают украинцев
1 березня в Україні COVID виявили у 5 336 осіб, одужали майже стільки ж
01 марта
В ВОЗ посоветовали отказавшимся делать прививку от Сovid-19 “сидеть дома и никуда не выходить”
За февраль стоимость автогаза в Украине выросла на 17%
Партию “Слуга народа” лишили госфинансирования
В “Укрзализныце” началось ежемесячное повышение цен на проезд
По 12 часов в очереди. Тысячи заробчитан без масок штурмуют пункты пропуска на польской границеФОТО
Оксана Марченко прокомментировала свое возможное участие в выборах президента Украины
Помер перший глава МЗС України Зленко – дипломат
Нардеп Дубинский попал в ДТП во Львовской области
Зеленський анонсував “суд у смартфоні”
В Николаевской области спасатели освободили человека из-под завалов после взрыва на территории школыФОТО