Як глухівчанці у Сумах повернули забутий смартфон
44-річна глуховчанка Оксана нещодавно переїхала до Сум, але вже встигла побачити наше місто з різних боків. Ця історія про те, що серед сумчан чимало гарних людей.
Нещодавно на вихідних Оксана з двома дітьми відправилася в один із торгових центрів Сум. Пройшли по магазинах, а потім, піднявшись на другий поверх на ескалаторі, пішли гуляти. Раптом її телефон задзвонив, на екрані – незнайомий номер. «Ви хто?» – поцікавилася Оксана у людини, яка телефонувала. «Я – та, яка йде вам назустріч», – відповів жіночий голос. І дійсно, до Оксани підійшла незнайома жінка і простягнула… телефон 9-річного сина Оксани Івана: “Ваша дитина залишила мобільник на стійці дитячого куточка біля кінотеатру”.
Виявляється, знайшла телефон навіть не вона, а якийсь чоловік, дитина якого грала в дитячому куточку. «Я звернула увагу на молодого чоловіка з мобілкою в руці, який крутив на всі боки головою, – розповіла вона. – Працюю тут продавцем і з власного досвіду знаю, що це реакція на знайдену чужу річ – чоловік шукав господаря. Я підійшла, сказала, що потрібно зателефонувати з будь-якого номеру з телефонної книги, і власник таким чином знайдеться. Але чоловік пропонував покласти телефон на місце. Мовляв, нехай собі лежить, поки той, хто втратив, не повернеться за ним. Однак я заперечила, що може і недолежати… Взяла телефон, а там всього кілька контактів: мама, тато, сестричка і двоє друзів. З активних контактів – лише мама. Набрала – і вийшла на вас».
Потім до них підійшов і той самий чоловік, який знайшов чужу річ. «Більше не залишай телефон, – звернувся він до Вані. – Я міг би спокійно покласти його собі в кишеню, як і будь-яка інша людина!». Звичайно ж, втрата смартфону стала б відчутною в сімейному бюджеті Оксани, адже він був куплений лише два тижні тому. Подяки її не було меж.
Робітниця ТЦ Оксана розповіла, що випадки, коли відвідувачі забувають свої речі, – не рідкість. Найчастіше залишають телефони. Оксана зі своєю колегою Аліною, яка торгує солодощами біля «Планети кіно» і дитячої кімнати, вже розробили цілий план дій із пошуку господаря пропажі. Якщо встигають помітити, що хтось іде, не забравши речі, наздоганяють і віддають прямо в руки. Якщо немає, у залишеному мобільнику шукають номера, щоб зателефонувати і повідомити про знайдений телефоні. Визначити, що це телефон дитини, простіше простого: зазвичай перший контакт в ньому – мама.
Співрозмовниця, користуючись нагодою, хоче дати цінну пораду всім батькам та їхнім дітям, що приходять в ТЦ: ніяких блоків на телефонах! Тому що із заблокованого засоба зв’язку нікому не подзвониш, отже, і господаря не знайдеш.
Джерело: shans.com.ua