Як змінилося життя Краснопілля за 3 роки повномасштабної війни?
Через селище Краснопілля Сумського району на початку повномасштабного вторгнення з боку кордону в сторону Тростянця й Боромлі рухались колони російської техніки. Відразу почалися й обстріли прикордонних сіл громади та самого селища. У 2023 році обстріли посилились, а у 2024 Краснопільську громаду обстрілювали найбільше з усіх прикордонних громад. Як змінилося життя мешканців Краснопілля за три роки повномасштабної війни, скільки людей виїхало і хто продовжує там жити попри обстріли – у тексті Ірини Касьяненко.
Такий вигляд має нині центр селища Краснопілля.

Звідси до кордону з Російською Федерацією 10 кілометрів. Від початку повномасштабної війни й до сьогодні селище та прикордонні села громади війська РФ обстрілюють з різних видів озброєння.

Наприкінці травня 2024 року російські війська поцілили в центр селища ракетою С-300. Тоді загинули дві жінки, які перебували поблизу місця влучання, ще п’ятеро людей були поранені.
Нині на місці загибелі жінок встановили пам’ятний знак з їхніми портретами.

Вирву, що утворилась внаслідок вибуху, засипали. Попри обстріли, в селищі продовжують жити люди.

Місцева жителька Олена Федченко переїхала сюди після заміжжя, 12 років тому. Початок повномасштабного вторгнення, каже, запам`ятала на все життя.

“Вранці в десять хвилин на п`яту прокинулись від того, шо бабахнуло. Чесно сказати, думали що котел у хаті закипів, а це почався обстріл. І потім години в три дня пішли колони повз нас. Йшло три колони. Оце вони проїхали і тут як виїжджати з Краснопілля на ставок, отам зупинились і поставили свій пост, — згадала жінка.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ