Ямпільчани обурені звільненням відомого місцевого скульптора
Депутати Ямпільської селищної ради О. Соломко, О. Гарбузов та Р. Доценко ініціювали звернення до директора станції юних натуралістів та селищного голови щодо скасування рішення про скорочення відомого місцевого скульптора Володимира Кириченка, але більшість депутатів виступили проти, передає yampil.info.
-До нас надійшло багато звернень від ямпільчан, які обурені рішенням керівництва станції юннатів звільнити Володимира Михайловича Кириченка, – зазначив О. Соломко. –Володимир Михайлович, працюючи на станції за мінімальну заробітну плату, подарував Ямполю десятки скульптур – символів селища. Скульптор має безліч ідей і, як справжній патріот селища, готовий реалізувати їх для ямпільчан. Але замість подяки та підтримки майстру, отримали незрозуміле рішення про скорочення чи не найціннішого працівника не тільки юннатів, а і всього селища.
Група депутатів просила колег ухвалити спільне звернення до директора станції Сергія Мерцалова з проханням переглянути рішення про скорочення, або до селищного голови Ольги Губар щодо працевлаштування скульптора до Ямпільської селищної ради. Натомість, більшість депутатів виступили категорично проти.
-Я розумію вас, але дві години тому я виступав на сесії і говорив, що у нас незабезпеченість 9 мільйонів, – зазначив начальник фінансового управління Євген Родінка. -Я теж хочу, щоб він працював, і Іванов, і Петров…, але коли ми приймали в комунальну власність станцію юннатів, ми затвердили її штатну чисельність. Кожен керівник повинен знати, що цим не закінчиться, що це лише початок – бюджет селищної ради не зможе утримувати ту чисельність, яка у нас є зараз. Так, ми маємо зараз комунальний заклад станцію юних натуралістів, я хочу, щоб вона була, але мені здається, що через 3-4 місяці ми зіштовхнемся з тим, що цей заклад доведеться переформатовувати – перевести з позашкільного в якийсь інший.
-Замість кого його взяти і на яку посаду?, – обурився Петро Ковальов.
-Дійсно, ті скульптури, які зроблені Володимиром Михайловичем, заслуговують на увагу, вони є прикрасою селища, прикрасою станції юних натуралістів, але у нас не та ситуація, – зазначив начальник відділу освіти Олег Проценко. – Давайте ми ще 1-2 скульптури зробимо, але хто буде доглядати за міні-зоопарком, перепелиною фермою, клумбами? Давайте закинемо все це – наробимо скульптур! Якщо воно буде заростати, то нікому не буде потрібно. Сергій Іванович (Мерцалов, -ред.) стикнувся з проблемою, кого попереджувати про звільнення, хто має переважне право залишитись. Раніше у нас було 52 штатні одиниці, на яких фактично працювало 43 людини, то зараз залишається 25.
– У Сергія Івановича (Мерцалова, -ред.) інша ситуація, це не будинок культури і не школа, він може заробляти кошти. У нього є земля, люди…. Нехай починає заробляти і приймає в штат, – зазначив депутат Микола Рябуха.
-Рішення (про скорочення, – ред.) приймалось керівником безпосередньо, – наголосила селищний голова Ольга Губар. -Ми вже обговорювали це питання, в принципі, ми можемо працювати з ним по договору. Треба не тільки юннати зробити, а і громаду. Ми вже дивились, що селищна рада з цією людиною працювала по договору. Для нього це вигідніше.
В результаті за звернення проголосувало лише 10 депутатів.
-Рішення не прийнято, але Олег Васильович, я прошу вас з’ясувати, чому склалася така ситуація, – звернулась селищний голова Ольга Губар до начальника відділу освіти.