Жителі двох багатоповерхівок у Сумах хочуть обмежити жвавий потік автівок у дворі (відео)
Мешканці будинків на вулиці Супруна у Сумах скаржаться на водіїв, які паркуються в їхньому дворі. Кажуть, що через жвавий потік машин хвилюються за свою безпеку та безпеку дітей. Люди хочуть обмежити в’їзд до свого двору, передає suspilne.media.
Мешканці будинків №22 та 24 сваряться з водійкою, яка у дворі поставила свою машину, і блокують проїзд. Та після розмови дають проїхати. “Я більше не буду сюди заїжджати”, – обіцяє водійка.
Таке відбувається щоранку, говорить Валентина Момот, бо поряд 30-та школа, і щоб скоротити шлях, батьки, які привозять дітей туди навчатися, залишають автівки в їхньому дворі.
“Вони привозять дітей у наш двір, на дуже великій швидкості. Зруйнували дорогу, яку тут зробили. Зараз ожеледь, наші діти виходять в інші школи. Ми просимо їх, зупиняємо, пояснюємо. Вони нас не хочуть чути. Наступного дня так само приїжджають. Мене вчора ледь не збив водій, який привозив дітей звідти сюди”, – говорить жінка.
У двох будинках створені об’єднання співвласників. Очолює їх Максим Сапицький. Каже, що хочуть закріпити двір за собою та зробити його непроїзним: “Зараз знаходяться наші документи у Сумській міській раді з проханням виділити цю землю у постійне користування для подальшого облаштування якимось заборами чи калітками”.
За його словами, планують звертатися до поліції з вимогою поставити знак заборони в’їзду автомобілям, водії яких не прописані за даними адресами.
За словами директора міського Департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрія Клименка, аби прийняти рішення, чекають роз’яснень від управління архітектури.
“Якщо буде позитивна відповідь без зауважень, то буде винесене питання на розгляд постійної депутатської комісії, відповідно проект рішення – на сесію Сумської міськради. Без землі неможливо встановлювати будь-які тимчасові або постійні споруди поблизу будинку. Якщо буде оформлена земельна ділянка, то можливі шляхи вирішення щодо встановлення паркану або інших там споруд. Це звернення до інспекції з благоустрою міста з проханням укласти відповідний договір щодо благоустрою та розміщення там тимчасових споруд на прибудинковій території”, – сказав Клименко.
Щодо заборони проїзду – його процедуру пояснила правниця Марина Шершакова. “Якщо ви хочете встановити дорожній знак, вам необхідно звернутися до міськвиконкому із заявою про встановлення такого дорожнього знаку. Міськвиконком повинен погоджувати такий дорожній знак зі службою автомобільних доріг, оскільки законом про дорожній рух встановлено, що встановлення знаків – це є організація дорожнього руху. Тому самовільне встановлення дорожніх знаків може змінити напрямок на дорозі та перекрити, наприклад, проїзд службових машин до під’їзду. у заяві необхідне повне обґрунтування, навіщо такий знак, повністю всю інформацію, навіщо ви це збираєтесь робити”, – розповіла юристка.
Поки, щоб не заїжджали машини хоча б з одного боку, мешканці двох будинків облаштували клумбу.