Жителі села на Роменщині самі реконструюють занедбаний стадіон
Занедбаний стадіон у Перехрестівці Роменського району, на якому роками випасалася худоба й гуляв хіба що вітер, узялися реконструювати місцеві жителі. Та, говорять, керівництво села ініціативу їхню сприйняло не те що без ентузіазму, а ще й почало вставляти палиці в колеса.
Минулої суботи із самого ранку група жителів Перехрестівки вийшла працювати на місцевий стадіон. Роботи тут – непочатий край: розорати цілину й посіяти газонну траву, а далі – огородити площу попереджувальною стрічкою, аби деякі місцеві не протоптали стежки «по старих слідах». До праці взялися з великим запалом, адже уявляють, як за якихось три місяці тут ганятиме м’яча дітвора і молодь. Та от початку реконструкції передували непорозуміння й довгі перемовини з очільником сільської ради, говорить ініціатор ідеї – місцевий підприємець Костянтин БОНДАРЕНКО.
Чоловік розповідає: протягом останніх років спортивне життя на стадіоні «завмерло». На еспарцеті й люцерні люди випасали тут худобу. «Мені хочеться зробити щось для свого села, хочеться, щоб стадіон використовувався за призначенням», – говорить активіст. Ідею Костянтина підхопили спочатку найближчі товариші, а потім – і деякі інші селяни, приблизно – 20 чоловік. «Були й ті, хто говорили: навіщо воно вам треба? – розповідає один з активістів, Сергій. – На території сільської ради – багато дітлахів, та й молоді чимало, їм нічим займатися на дозвіллі. Та й ми – молодь. Краще, вважаємо, займатися спортом, аніж нести виручку для місцевого «генделю»».
Люди говорять: узяли ініціативу у свої руки, бо голова сільської ради «ні кує, ні меле», незважаючи на численні звернення. Усі роботи ладні були здійснювати за свій кошт, знайшлися фермери, які погодилися безоплатно розорати площу. Та тільки коли запитали дозволу в очільника ради, наштовхнулися на непорозуміння. «Голова був проти, говорив, що робити це зараз недоцільно, усіляко намагався вставляти палиці в колеса», – говорить Костянтин.
Лише після того, як активіст звернувся до райдержадміністрації, голова сільради трохи «пом’якшав» і дав дозвіл на роботи, розповідають селяни.
Перший заступник голови РДА Володимир ТАТАРІНОВ говорить: подібні ініціативи в районі тільки вітаються. «Я, дійсно, мав розмову з головою сільської ради, і він запевнив, що не відмовляє активістам, просто не зовсім зрозумів, які роботи там будуть виконуватися. Запевнив, що надасть допомогу», – розповідає посадовець.
Сам же очільник ради В’ячеслав ЯРОШЕНКО також стверджує, що не був проти реконструкції, а просто закликав людей спочатку розібратися, як усе зробити правильно, адже за плечима має досвід агронома. «Коли щось не вийде, хто буде винен – активіст чи голова сільської ради? Скажуть, куди голова дивився…», – коментує В’ячеслав ЯРОШЕНКО. Наразі ж, говорить керманич, порозуміння знайдено.
Як би там не було, активісти домоглися свого й уже незабаром на стадіоні зазеленіє нове покриття. Відкриття об’єкта планують уже за три місяці. Ентузіасти сподіваються, що й селяни, й місцеві підприємці не залишаться осторонь і, цілком можливо, з часом на стадіоні з’явиться й новий спортінвентар.